Delta Timing Group 
        2001 National AAU Junior Olympics Games - 7/28/2001 to 8/4/2001        
                                  Norfolk, VA                                  
                                 Meet Program                                  
 
Event 79  Girls 3k Run Sub-Midget
===============================================================================
     Name                        Year Team
===============================================================================
Heat 1  Timed Finals   
  1  Jenny Rogers                  90 APPLE VALLEY, MN                  
  2  Katie McShay                  90 The Tribe/Cy                      
  3  Rachel Morelli                90 PHILADELPHIA, PA                  
  4  Aurora Scott                  90 PORTSMOUTH, VA                    
  5  Elizabeth Tewolde             90 ELGIN, IA                         
  6  Danielle Berndt               90 BLOOMINGTON, MN                   
  7  Heather Martel                90 HOUSTON, TX                       
  8  McBean Seantae                90 BRONX, NY                         
  9  Amanda Cavallo                90 BAYVILLE, NJ                      
 10  Lindsay Kent                  90 YORKTOWN, VA                      
 11  Da'Ney Teague                 90 ARLINGTON, TX                     
 12  Khaliah Ivey                  90 BRONX, NY                         
 13  LaShayna Robertson            90 ARDMORE, OH                       
 14  Janna Mitsos                  90 MOKENA, IA                        
 15  Brittany McCan                90 Altamonte Springs, FL             
 16  Ali Bandelier                 90 BELTON, MO                        
 17  Ashley Gordon                 90 BURLINGTON, NC                    
 18  Danielle Scott                90 New Energy                        
 19  Kellyn Smith                  90 KANSAS CITY, MA                   
 20  Rochelle Hill                 90 PHILADELPHIA, PA                  
 21  Maggie O'Connor               90 SHAKER HEIGHT, OH                 
 22  Takaunida Carstarphen         90 Lake Worth, FL                    
 23  Raquel Abadia                 90 South Daytona, FL                 
 24  Carly Hudson                  90 OAKTON, VA                        
 25  Kalyn Wyckoff                 90 Port Orange, FL                   
 
Event 80  Boys 3k Run Sub-Midget
===============================================================================
     Name                        Year Team
===============================================================================
  1  Neal Klein                    90 STREAMWOOD, IL                    
  2  Ian Mitchell                  90 SAXTON, PA                        
  3  Miles Svoboda                 90 MARIETTA, GA                      
  4  Matthew Thompson              90 THURMONT, MD                      
  5  Patrick McCormack             90 Nineveh, IN                       
  6  Dale Holzer                   90 Unattached                        
  7  Andrew Wheeler                90 ST. LOUIS, MO                     
  8  Evan Cochran                  90 GALION, OH                        
  9  Phillip Miller                90 KANSAS CITY, MO                   
 10  Harold Hunt                   90 FORT MEADE, MD                    
 11  Taj Powers                    90 VIRGINIA BEACH, VA                
 12  Daniel Orta                   90 SAN ANTONIO, TX                   
 13  Kyle Brown                    90 Searcy, AR                        
 14  Cory Lisenbee                 90 Longwood, FL                      
 15  Jorge Marques                 90 Newark, NJ                        
 16  Blakely Smith                 90 SOUTHERN PINES, NC                
 17  Shawn Simerly                 90 Niceville, FL                     
 18  Kyle Ashley                   90 MIDLOTHIAN, VA                    
 19  Fabian Jenkins                90 QUEENS, NY                        
 20  Brian Rowe                    90 KATY, TX                          
 21  James McMillan                90 WALL, NJ                          
 22  Robert Grajeda III            90 CORPUS CHRISTI, TX                
 23  Lucas Garcia                  90 PALACIOS, TX                      
 24  Steven Broyles                90 Erwin, TN                         
 25  Nicholas Constartino          90 DES MOINES, IA                    
 
Event 81  Girls 3k Run Midget
===============================================================================
     Name                        Year Team
===============================================================================
  1  Alexis Milan                  89 CORPUS CHRISTI, TX                
  2  Kaleen Carimbocas             89 CAMBRIDGE, MA                     
  3  Alyssa Concienne              89 HOUSTON, TX                       
  4  Halsey Sinclair               89 SILVER SPRINGS, MD                
  5  Jessica Giffon                89 NEWPORT NEWS, VA                  
  6  Amy Buenrostro                89 PREMONT, TX                       
  7  Stevie Uribe                  89 Gainesville, FL                   
  8  Claire Donahue                89 KNOXVILLE, TN                     
  9  Jenny Randolph                89 Knoxville, TN                     
 10  Sarah Grossi                  89 CANNONSBURG, PA                   
 11  Jourdan Green                 89 SOMERSET, NJ                      
 12  Emily Webb                    89 GLOUCESTER, VA                    
 13  Nikki Wickham                 89 MANHATTAN, KS                     
 14  Brittany Jackson              89 PHILADEDLPHIA, PA                 
 15  Ashley Lucas                  89 ELGIN, IL                         
 16  Jordan Williams               89 GLENWOOD, IA                      
 17  Meghan Mitchell               89 MARLTON, NJ                       
 18  Sarah Orendoff                89 Rex, GA                           
 19  Candice Ortiz                 89 VIRGINIA BEACH, VA                
 20  Kelsie Gassen                 89 LULING, LA                        
 21  Tanisha Waiters               89 NEW YORK, NY                      
 22  Hannah Blount                 89 WALKER, LA                        
 23  Sierra Smith                  89 WICHITA, KS                       
 
Event 82  Boys 3k Run Midget
===============================================================================
     Name                        Year Team
===============================================================================
  1  Scott Simmons-Suggs           89 ST. CHARLES, MO                   
  2  Yosef Tewolde                 89 ELGIN, IL                         
  3  Bradley Lowry                 89 ARLINGTON, TX                     
  4  Elliot Rhodes                 89 PHILADELPHIA, PA                  
  5  Kelsey Armstead               89 Rex, GA                           
  6  Marcelis Lynch                89 Lithonia, GA                      
  7  Brenden Sullivan              89 W. CHICAGO, IL                    
  8  Ben Link                      89 ELGIN, IL                         
  9  Craig Forys                   89 HOWELL, NJ                        
 10  Robert Owens                  89 Knoxville, TN                     
 11  Dwight Parker                 89 RANDALLSTOWN, MD                  
 12  Donald Lockhart               89 WASHINGTON, DC                    
 13  Hudson Andrews                89 CHATSWORTH, CA                    
 14  Ben Nathan                    89 BLOOMINGTON, IL                   
 15  Brandon Smith                 89 MARLTON, NJ                       
 16  Miles Brewington              89 ALTADENA, CA                      
 17  Kyle Carufe                   89 Naples, FL                        
 18  Mitch McHenry                 89 REPUBLIC, MO                      
 19  Joshua Baden                  89 COLBY, KS                         
 20  Sidney Williams               89 NEW BRUNSWICK, NJ                 
 21  Nathan Bright                 89 Knoxville, TN                     
 22  Duncan Phillips               89 COLLEGE STATION, TX               
 23  Harmon McClanahan             89 PORTLAND, TX                      
 24  D.J. Jester                   89 New Energy                        
 25  Fredrick Newton               89 Boynton Beach, FL                 
 26  Richard Dixon                 89 Fort Walton Beach, FL             
 27  Andrew Mearns                 89 WILLIAMSBURG, VA                  
 28  Cory McClean                  89 HAMPTON, VA                       
 29  Scott Price                   89 NEWPORT NEWS, VA                  
 30  Eric O'Connor                 89 SOMERSET, NJ                      
 
Event 117  Girls 400 Meter Hurdles Intermediate
===============================================================================
8 Advance:  Top 1 Each Heat plus Next 4 Best Times
     Name                        Year Team
===============================================================================
  2  Khnesha Oldacre               85 Trenton Trac                      
  3  Victoria Chin                 86 Orlando, FL                       
  4  Jessica Ohanaja               86 HOUSTON, VA                       
  5  Loren Groves                  86 SCOTT CITY, MO                    
  6  Dominique Rogers              86 Deltona, FL                       
  7  Sabrina Montalvo              85 RIO GRANDE CITY, TX               
Heat 2  Prelims   
  2  Toni White                    85 JAMAICA, NY                       
  3  Cora Hawkins                  85 DETROIT, MI                       
  4  Rachel Wilson                 85 Savannah, GA                      
  5  Lakisha Cole                  85 NEWPORT NEWS, VA                  
  6  Erica McIntyre                85 HAMPTON, VA                       
  7  Kim Henry                     85 OLD BRIDGE, NJ                    
Heat 3  Prelims   
  2  Tiffany Johnson               85 DANVILLE, IL                      
  3  Jackie Franks                 85 Batesville, AR                    
  4  Skye Bennett                  86 FORT KNOX, KY                     
  5  Allison Brown                 85 GRANTVILLE, PA                    
  6  Talahia Weekes                85 QUEENS, NY                        
  7  Jennifer Black                86 EL CENTRO, CA                     
  8  Demetria Powell               86 DURHAM, NC                        
Heat 4  Prelims   
  2  Samara Williams               85 AUSTIN, TX                        
  3  Chelsea Smith                 85 Northridge, CA                    
  4  Ashaley Davis                 85 BALTIMORE, MD                     
  5  Aina Greenway                 86 NEW ORLEANS, LA                   
  6  Cherline Jeanty               85 Florida City, FL                  
  7  Shekeela Gause                85 WOODBRIDGE, VA                    
  8  Octavia Best                  86 Farmville, VA                     
 
Event 119  Women 400 Meter Hurdles Young
===============================================================================
8 Advance:  Top 1 Each Heat plus Next 4 Best Times
     Name                        Year Team
===============================================================================
Heat 1  Prelims   
  2  Katie Campbell                84 Bristol, VA                       
  3  Sarah Gretzmacher             84 ARNOLD, MA                        
  4  Lauren Taylor                 84 CHESAPEAKE, VA                    
  5  Abra McField                  83 ST. LOUIS, MA                     
  6  Kiyanna Clapp                 83 Kansas City                       
  7  Stephanie Hankins             84 SAN ANTONIO, TX                   
Heat 2  Prelims   
  2  Valquisha Morris              84 West Palm Beach, FL               
  3  Latecia Hardy                 84 St. Petersburg, FL                
  4  Jennifer Madu                 84 PFLUGERVILLE, TX                  
  5  April Butler                  83 CLINTON, MD                       
  6  Amanda Stoops                 83 Hobart, IN                        
  7  Latodra Williams              83 DALLAS, TX                        
Heat 3  Prelims   
  2  Rebecca Dixon                 83 Bristol, TN                       
  3  Karen Simon                   84 VIRGINIA BEACH, VA                
  4  Alice Turner                  84 DURHAM, NC                        
  5  Dana Robinson                 82 WHEATON, MA                       
  6  Angela Stanley                83 CAMBRIA HEIGHTS, NY               
  7  Jocelyn Stevens               82 SAN ANTONIO, TX                   
  8  Lindsay Pheneger              84 ELIDA, OH                         
Heat 4  Prelims   
  2  Tiffany Hargrove              82 Kansas City                       
  3  Claudine Smith                83 NORFOLK, VA                       
  4  Angel Jennings                84 LOUISVILLE, KY                    
  5  Tyeshia Thomas                84 PHILADELPHIA, PA                  
  6  Nichole Gibson                82 LOUISVILLE, KY                    
  7  Julie Bertrand                84 LAKE CHARLES, LA                  
  8  Jalyn Quick                   84 NEWPORT NEWS, VA                  
 
Event 118  Boys 400 Meter Hurdles Intermediate
===============================================================================
8 Advance:  Top 1 Each Heat plus Next 4 Best Times
     Name                        Year Team
===============================================================================
Heat 1  Prelims   
  1  Samuel Blue                   85 Riviera Beach, FL                 
  2  Desmond Brown                 85 Atlanta, GA                       
  3  Michael Howard                85 Virginia Beach, VA                
  4  Durrel Parker                 86 NEW ORLEANS, LA                   
  5  Julius Jiles-Tindall          86 Kansas City, MO                   
  6  Matt Renner                   85 SAN ANTONIO, TX                   
  7  Dwight Porter                 85 Newport  News, VA                 
  8  Brian Townsend                86 Richmond, VA                      
Heat 2  Prelims   
  1  Justin Hill                   85 Horsham, PA                       
  2  Jesus Contreras               85 TRINIDAD, CO                      
  3  Dominique Jones               85 FLORISSANT, MO                    
  4  Joshua Wilson                 86 Upper Marlboro, MD                
  5  Philip Clopton                86 Ormond, FL                        
  6  Troy Hillman                  85 Florida City, FL                  
  7  Shareef Muhammed              85 WILLINGBORO, NJ                   
  8  Aaron Blount                  86 WALKER, LA                        
Heat 3  Prelims   
  2  Ruben Sullivan                85 Augusta, GA                       
  3  Keith Anderson                85 ADELPHI, MD                       
  4  Keith Burke                   85 Maplewood, NJ                     
  5  Steven Smith                  85 WICHITA, KS                       
  6  Christopher McElvaine         85 Fredericksburg, VA                
  7  John Ming                     85 KILLEEN, TX                       
  8  Tyjuan Sims                   86 Detroit, MI                       
Heat 4  Prelims   
  2  Lonnie Edwards III            86 DETROIT, MI                       
  3  Samuel Mincey                 85 MOREHEAD, KY                      
  4  Lemuel Holifield              85 Johnson City, TN                  
  5  Andre' Skelton                85 St. Petersburg, FL                
  6  Frankie Pavelka               85 WEST, TX                          
  7  Ernest Asante                 85 Alexandria, VA                    
  8  Mychal Washington             85 PFLUGERVILLE, TX                  
 
Event 120  Men 400 Meter Hurdles Young
===============================================================================
8 Advance:  Top 1 Each Heat plus Next 3 Best Times
     Name                        Year Team
===============================================================================
Heat 1  Prelims   
  2  Ryan MACE                     83 MCKINNEY, TX                      
  3  Justin Lawrence               84 Atlanta, GA                       
  4  Mark McKenzie                 83 BALTIMORE, MD                     
  5  Dermillo Wise                 83 St. Petersburg, FL                
  6  Mike Pearson                  83 Sioux Falls, SD                   
  7  Lenauris Turner               83 CHARLOTTE, NC                     
  8  Tanner Whipple                83 ROLAND, IA                        
Heat 2  Prelims   
  2  Kenneth Ferguson              84 DETROIT, PA                       
  3  Jon Morgan                    82 STAFFORD, VA                      
  4  Jamaal Henry                  84 NEW ORLEANS, LA                   
  5  Pat Brown                     82 LAWTON, OK                        
  6  Saiba Mballow                 83 Smyrna, GA                        
  7  Rashad Gardner                84 CHESAPEAKE, VA                    
  8  Jamal Allen                   83 CHESTER, PA                       
Heat 3  Prelims   
  2  Demtrius Humbles              83 HAZELWOOD, MO                     
  3  Tutankhamun Geth              83 VB Flames                         
  4  Michael Alexander             84 LAKE CHARLES, LA                  
  5  Adrian Walker                 83 Staley Strid                      
  6  Dont'e Jackson                84 CHESAPEAKE, VA                    
  7  Dwight Ruff                   83 PICKLERVILLE, NJ                  
  8  Samuel Fobbs                  84 DALLAS, TX                        
Heat 4  Prelims   
  2  Antonio Cromartie             84 Tallahassee, FL                   
  3  Maurice Young                 83 CAMDEN, NJ                        
  4  Nicholas Lagos                83 VADNAIS HEIGHTS, MN               
  5  Tyrus Ward                    84 Chattanooga, TN                   
  6  Roger Flores                  83 CUDAHY, WI                        
  7  Reggie Thomas                 82 AUSTIN, TX                        
  8  Daniel Brown                  84 COMMERCE CITY, CO                 
Heat 5  Prelims   
  2  Aljerome Bailey               83 Red Bank, NJ                      
  3  Andy Nelson                   83 GREENWOOD, MO                     
  4  Alvin Miles                   84 SAN ANTONIO, TX                   
  5  Justin Shermon                83 KANSAS CITY, MO                   
  6  Kevin Davis                   82 ALBION, MI                        
  7  Jason Reed                    84 Erial, NJ                         
  8  Edie Hamilton                 83 EWING, NJ                         
 
Event 115  Girls 200 Meter Hurdles Youth
===============================================================================
8 Advance:  Top 1 Each Heat plus Next 4 Best Times
     Name                        Year Team
===============================================================================
Heat 1  Prelims   
  1  Veronica Leno                 87 SAN ANTONIO, TX                   
  2  Rokesha Williams              87 BALTIMORE, MD                     
  3  Sadrina Shaw                  87 Little Rock, AR                   
  4  Lesly Hale                    88 DETROIT, MI                       
  5  Chadnee Green                 87 STAFFORD, VA                      
  6  Janay Hardwick                88 Miami, FL                         
  7  Gloria Staggers               87 KENNER, NY                        
  8  Jaleesa Osborne               88 ORDINARY, VA                      
Heat 2  Prelims   
  1  Allyssa Pickett               87 HAMPTON, VA                       
  2  Phillipa Davies               87 Brentwood, TN                     
  3  Sabrina McAlpine              87 Cleveland He                      
  4  Arianna Gianakos              87 LEBANON, NJ                       
  5  Jody Harris                   87 BRENHAM, TX                       
  6  India Bell                    87 NEW ORLEANS, LA                   
  7  Londyn Peeler                 87 DALLAS, TX                        
  8  Lakerra Culver                87 FANWOOD, NJ                       
Heat 3  Prelims   
  1  Amanda James                  88 Lawton Road                       
  2  Chandra Golden                87 Sandhills                         
  3  Krystal Barringer             87 CHARLOTTE, NC                     
  4  Shannon Stuckman              87 Gainesville, FL                   
  5  Malory Peck                   88 Sioux Falls, SD                   
  6  Aleesha Barber                87 EDMONSTON RD, MD                  
  7  Tiffany Varley                87 SHERIDAN, TX                      
  8  Scotteshia Miller             88 Stone Mountain, GA                
Heat 4  Prelims   
  1  Shantile Blackburn            87 BRKLY, NY                         
  2  Elysse Douglass               88 WYNCOTE, PA                       
  3  Lakendra Moore                87 Jacksonville, FL                  
  4  Lanaire Lindo                 88 RICHMOND HILL, NY                 
  5  Janessa Gerber                87 Garden Plain                      
  6  Eleanor Margulies             88 MINNEAPOLIS, MN                   
  7  Mycaiah Clemons               87 NEWKINGSINGTON, PA                
  8  Amy Ward                      87 Newport News, VA                  
 
Event 116  Boys 200 Meter Hurdles Youth
===============================================================================
8 Advance:  Top 1 Each Heat plus Next 4 Best Times
     Name                        Year Team
===============================================================================
Heat 1  Prelims   
  2  Glen Woods                    87 San Diego, CA                     
  3  Lane Raney                    87 Sandhills                         
  4  Edward Roberts                87 Little Rock, AR                   
  5  Stephen Wilson                87 Portsmouth P                      
  6  Marlin Meeks                  87 CHARLESTON, MS                    
  7  Sidney Stewart                88 Mustangs TC                       
  8  Michael Washington            87 SILVER SPRINGS, MD                
Heat 2  Prelims   
  1  Charles Wilkinson             87 Upper Marlboro, MD                
  2  Craig Hernandez               87 SAN ANTONIO, TX                   
  3  Justin Shepherd               87 Vero Beach, FL                    
  4  Rickey Jones                  87 LAKIN, KS                         
  5  Derrick Squaire               87 CHARLESTON, MS                    
  6  Zach Linville                 87 HARRISVILLE, WV                   
  7  Kernall Jupiter               87 HAHNVILLE, LA                     
  8  Marlon Williams               87 Tallahassee, FL                   
Heat 3  Prelims   
  2  Whittmin Reese                87 DURHAM, NC                        
  3  Chace Weis                    87 DOWNS, KS                         
  4  Alexander Young               87 Jacksonville, FL                  
  5  Jamari McCollough             87 BALTIMORE, MD                     
  6  Anthony Johnson               87 DUNBAR, WV                        
  7  Greg Cubit                    87 KANSAS CITY, MO                   
  8  Anthony Harper                88 Richmond, VA                      
Heat 4  Prelims   
  2  D'Mitri Lewis                 88 SHERMAN OAKS, CA                  
  3  Yerimiha Sheamule             87 PHILADELPHIA, PA                  
  4  Ramon Thompson                87 SAN ANTONIO, TX                   
  5  Kevin Cousins                 87 Richmond, VA                      
  6  Warren Batiste                88 DES MOINES, IA                    
  7  Darrell Mitchell              88 MINNEAPOLIS, MN                   
  8  Timothy Grier                 88 Smyrna, GA                        
 
Event 59  Girls 800 Meter Run Youth
===============================================================================
8 Advance:  Top 1 Each Heat plus Next 4 Best Times
     Name                        Year Team
===============================================================================
Heat 1  Prelims   
  1  Nell Hammond                  88 Rex, GA                           
  2  Jessica Sanders               87 MAPLEWOOD, NJ                     
  3  Ariane Sloan                  88 REYNOLDSBURG, OH                  
  4  Chavon Rhabb                  88 HYATTSVILLE, MD                   
  5  Theresa Ammons                87 NEWPORT NEWS, VA                  
  6  Maggie Beck                   88 Birmingham, AL                    
  7  Collene Cumberbatch           87 PISCATAWAY, NJ                    
  8  Katheryn Hearn                87 LAREDO, TX                        
Heat 2  Prelims   
  1  Katelyn Nelson                88 Sandhills                         
  2  Erica Camacho                 87 EL CENTRO, CA                     
  3  Rolanda Bell                  87 LAURELTON, NY                     
  4  Jarryd Mushatt-Valrie         88 Quiet Storm                       
  5  Lakecia Fullwood              88 Boynton Beach, FL                 
  6  Tamia Thomas                  88 Lawrenceville, GA                 
  7  Chelsea Powell                87 FREDERICK, MD                     
  8  Frances Hearn                 87 LAREDO, TX                        
Heat 3  Prelims   
  2  Kamelia Stroy                 87 NEWPORT NEWS, VA                  
  3  Jeanette Muth                 88 JUNEAU, WI                        
  4  Amanda Hintze                 87 Longwood, FL                      
  5  Kishma Kelley                 88 St. Petersburg, FL                
  6  Latavia Thomas                88 PHILADELPHIA, PA                  
  7  Erin Willis                   87 SHEBOYGAN, WI                     
  8  Selina Munoz                  87 SAN YSLDRO, CA                    
Heat 4  Prelims   
  2  Kyra Mobley                   88 Tallahassee, FL                   
  3  Desiree Taylor                87 SAN ANTONIO, TX                   
  4  Nichol Deckert                87 Rapid City, SD                    
  5  Brittany Kennedy              87 SAN ANTONIO, TX                   
  6  Nia Ali                       88 PHILADELPHIA, PA                  
  7  Shylan Bumbrey                87 FREDERICKSBURG, VA                
  8  Hayley Charles                88 HAYS, KS                          
 
Event 60  Boys 800 Meter Run Youth
===============================================================================
8 Advance:  Top 1 Each Heat plus Next 3 Best Times
     Name                        Year Team
===============================================================================
Heat 1  Prelims   
  1  Wynton Holmes                 87 NEW ORLEANS, LA                   
  2  Stephen Greenoers             87 OAK PARK, CA                      
  3  Lee Williams                  88 St. Petersburg, FL                
  4  Adam Cofield                  87 HAMPTON, VA                       
  5  Abraham Mach                  87 LANSING, MI                       
  6  Sarbagh Tarpeh                87 PHILADELPHIA, PA                  
  7  Blaise Carie                  87 Staley Strid                      
  8  Quinton Young                 87 SAN ANTONIO, TX                   
Heat 2  Prelims   
  1  Gary Booker                   87 GLOUCESTER, VA                    
  2  Andrew Marquez                87 AURORA, CO                        
  3  Jason Crews                   87 STAFFORD, VA                      
  4  Justin McQUEEN                87 DAYTON, TX                        
  5  Nick Grest                    87 HAMMOND, LA                       
  6  Daron Spencer                 87 WEST BABYLON, NY                  
  7  Marcus Brown                  87 Boyton Beach, FL                  
  8  Nick Chernikow                87 Knoxville, TN                     
Heat 3  Prelims   
  2  John German                   87 EMPORIA, KS                       
  3  Calvin Moore                  87 BATON ROUGE, LA                   
  4  Nick Trombold                 87 VALLEY CENTERS, KS                
  5  Michael Edwards               87 CHARLOTTE, NC                     
  6  NaRayan Urciuoli              87 North County                      
  7  Joshua Friley                 88 BRAWLEY, CA                       
  8  Jaime Marin                   87 NEW ORLEANS, LA                   
Heat 4  Prelims   
  1  Julian Crosswell              88 ELMONT, NY                        
  2  Dave Rustin                   87 LANDOVER HILLS, MD                
  3  Gerrod Gaines                 87 DALLAS, TX                        
  4  William Johnson               88 WESTCHESTER, OH                   
  5  Adrian Ruiz                   87 EAGLE PASS, TX                    
  6  Nick Garcia                   87 EMPORIA, KS                       
  7  Kelvin Hill                   87 EAGAN, MN                         
  8  Justin Davis                  87 Jacksonville, FL                  
Heat 5  Prelims   
  2  Namoury Doumbia               87 NEW YORK, NY                      
  3  Brandon Jones                 87 CHARLOTTE, NC                     
  4  Christopher Payne             87 FORT KNOX, KY                     
  5  Romeo Henry                   87 FLORISSANT, MO                    
  6  Yerimiha Sheamule             87 PHILADELPHIA, PA                  
  7  Greg Hudgens                  87 NASHVILLE, MO                     
  8  Marcus Brown                  87 ST. LOUIS, MO                     
 
Event 61  Girls 800 Meter Run Intermediate
===============================================================================
8 Advance:  Top 1 Each Heat plus Next 3 Best Times
     Name                        Year Team
===============================================================================
Heat 1  Prelims   
  2  Syrece Bredwood               85 ST.ALBANS, NY                     
  3  Melissa Moody                 85 SMITHVILLE, MO                    
  4  Meg Bucy                      85 SIOUX FALLS, SD                   
  5  Alicia Williams               85 BALTIMORE, MD                     
  6  Michelle Duffey               86 DURHAM, NC                        
  7  Tiffany Howell                85 VIRGINIA BEACH, VA                
  8  Chrisda Swazey                85 HOUSTON, TX                       
Heat 2  Prelims   
  2  Alondra Cooper                86 West Palm Beach, FL               
  3  Celia Miller                  85 MIDDLETOWN, KY                    
  4  Cynthnia Spearman             85 NAPERVILLE, IL                    
  5  Rhyan Johnson                 85 VB Flames                         
  6  Alycia Williams               85 Jacksonville, FL                  
  7  Libby Orendorf                85 MCDONOUGH, GA                     
  8  Adanna Andrews                85 BROOKLYN, NY                      
Heat 3  Prelims   
  2  Ashley Broden                 86 BATON ROUGE, LA                   
  3  Mica Land                     85 ANDOVER, KS                       
  4  Tunisha Clay                  85 Huntsville, AL                    
  5  Nicola James                  85 Jonesboro, GA                     
  6  Caitlin Myers                 85 HUDSON, OH                        
  7  Krystal Epps                  85 BUTLER, PA                        
  8  Hannah Gouldin                   Sturgis, SD                       
Heat 4  Prelims   
  2  Hulah Omesa                   85 MINNEAPOLIS, OH                   
  3  Diane Smith                   85 SAN ANTONIO, TX                   
  4  Sarah Bowman                  86 WARRENTON, VA                     
  5  Larissa Cotton                85 HARKER HEIGHTS, TX                
  6  Erica Gilmore                 85 Jacksonville, FL                  
  7  Tierra Boyd                   86 NEW ORLEANS, LA                   
  8  Rachel Hernandez              86 HOLTVILLE, CA                     
Heat 5  Prelims   
  2  Lauren Vasquez                86 CONVERSE, TX                      
  3  Jastin Flenory                85 ARDMORE, OK                       
  4  Lavera Morris                 86 Orlando, FL                       
  5  Tiffany Brooks                85 RICHMOND, VA                      
  6  Joy Wilk                      86 ALATHE, KS                        
  7  Talahia Weekes                85 QUEENS, NY                        
  8  Laura Hudson                  85 CHESTERFIELD, MO                  
 
Event 62  Boys 800 Meter Run Intermediate
===============================================================================
8 Advance:  Top 1 Each Heat plus Next 3 Best Times
     Name                        Year Team
===============================================================================
Heat 1  Prelims   
  2  Ryan Tims                     85 Jacksonville, FL                  
  3  Reynaldo Hinojosa             85 AUSTIN, TX                        
  4  Jamicha Mayers                85 JAMAICA, NY                       
  5  Preston Fulghum               86 FRANKLIN, VA                      
  6  Terrell Thompson              85 SHAKER HEIGHTS, OH                
  7  Darren Monroe                 85 NORFOLK, VA                       
Heat 2  Prelims   
  2  Chris Scott                   85 VIRGINIA BEACH, VA                
  3  Daniel Osuna                  86 EL CENTRO, CA                     
  4  Aris Lambert                  85 St. Petersburg, FL                
  5  Matt Renner                   85 SAN ANTONIO, TX                   
  6  Isaiah Marshall               85 DETROIT, MI                       
  7  Ahmad Rutherford              85 WILLINGBORO, NJ                   
  8  Jeremy Hickman                85 Little Rock, AR                   
Heat 3  Prelims   
  2  Keith Henry Davis             85 GALVESTON, TX                     
  3  Tony Brickhouse               85 WILLIAMSBURG, VA                  
  4  Matt Walberg                  85 ABERDEEN, SD                      
  5  Grant Fisher                  85 MARRERO, LA                       
  6  Quinton Holliday              86 BALTIMORE, MD                     
  7  Jimmie Jones                  85 OAK PARK, MI                      
  8  Ray Ryan                      85 BEAUMONT, TX                      
Heat 4  Prelims   
  2  Julien Cherrington            86 Maplewood, NJ                     
  3  George Hernandez              85 PACOIMA, CA                       
  4  Kelsey Dixon                  85 PORTSMOUTH, VA                    
  5  Scottie Thibodaux             85 THIBODAUX, LA                     
  6  Johnny Watkins                85 WASHINGTON, DC                    
  7  Michael Montgomery            85 CAR                               
  8  O'Dell White                  85 SOUTHERN PINES, NC                
Heat 5  Prelims   
  2  Eddie Bruner                  85 Okc Sprinter                      
  3  Anthony Marquez               85 AURORA, CO                        
  4  John Perry                    85 HEMPSTEAD, NY                     
  5  Kurt Kuehne                   86 Frederick At                      
  6  Phillip Pierce                86 LAROSE, CA                        
  7  Andrew Charles                85 Orlando, FL                       
  8  Davon Johnson                 85 Florida City, FL                  
 
Event 63  Women 800 Meter Run Young
===============================================================================
8 Advance:  Top 1 Each Heat plus Next 4 Best Times
     Name                        Year Team
===============================================================================
Heat 1  Prelims   
  2  Candice Hoskins               83 GRANDVIEW, MO                     
  3  April Butler                  83 CLINTON, MD                       
  4  Rebecca Dixon                 83 Bristol, TN                       
  5  Shannon Radenmacher           84 HOUSTON, TX                       
  6  Evelyn Mendoza                83 FREDERICKSBURG, VA                
  7  Courtney Reimonenq            84 NEW ORLEANS, LA                   
Heat 2  Prelims   
  2  Veronica Thomas               83 DALLAS, TX                        
  3  Ashley Thompson               84 SAN ANTONIO, TX                   
  4  Melanie Hardy                 83 ST. ALBANS, NY                    
  5  Juanita Coleman               83 ST. LOUIS, MA                     
  6  Megan Kliebert                84 THIBODAUX, LA                     
  7  Amanda Mascarenas             84 STAFFORD, VA                      
Heat 3  Prelims   
  2  Carla Rodrigues               84 Newark, NJ                        
  3  Elizabeth Crenshaw            83 PONTIAC, IA                       
  4  Melanie Teaford               84 MANHATTAN, KS                     
  5  Lindsay Thomas                84 BERLIN, NC                        
  6  Raiesha Warren                84 MANASSAS, VA                      
  7  Sarah Selby                   84 SHELBYVILLE, IA                   
  8  Aja Williams                  84 BROOKLYN, NY                      
Heat 4  Prelims   
  2  Charletta Core                83 LIMA, OH                          
  3  Zullie Pascualpaslual         83 Florida City, FL                  
  4  Amanda Schommer               84 Port St. Lucie, FL                
  5  Lilly Smith                   83 JAMAICA, NY                       
  6  Keiona Frenche                84 RIVERDALE, MA                     
  7  Shaquita Gibbs                84 St. Petersburg, FL                
  8  Rochelle Billingslea          84 WASHINGTON, DC                    
 
Event 64  Men 800 Meter Run Young
===============================================================================
8 Advance:  Top 1 Each Heat plus Next 3 Best Times
     Name                        Year Team
===============================================================================
Heat 1  Prelims   
  2  Anthony Knox                  84 Quincy, FL                        
  3  Benny Bowser                  83 AUSTIN, TX                        
  4  Chase Love                    84 NEW ORLEANS, LA                   
  5  Marcus Pitre                  83 HOUSTON, TX                       
  6  Chris Glick                   83 PERRY, IA                         
  7  Rondell Ruff                  83 DETROIT, MI                       
Heat 2  Prelims   
  2  Francisco Arredondo           83 LAREDO, TX                        
  3  Mario Urquhart                82 PINE BLUFF, AR                    
  4  Paulo Silva                   83 Union, NJ                         
  5  Dwight McMillan               83 BROOKFIELD, WI                    
  6  Leroy Herman                  84 HOLLYWOOD, MD                     
  7  Jai Daigle                    83 THIOBODAUX, LA                    
Heat 3  Prelims   
  2  Jamaal Torrance               83 Orlando, FL                       
  3  Robert McQuay                 83 Little Rock, AR                   
  4  Joey Griffin                  83 St. Petersburg, FL                
  5  Golden Coachman               84 Birmingham, AL                    
  6  Richard Skirball              82 Royal Knight                      
  7  Trion Horgan                  83 HAMMOND, LA                       
  8  Mike Pearson                  83 Sioux Falls, SD                   
Heat 4  Prelims   
  2  Stephen Hall                  82 SHARON HILL, PA                   
  3  Khary Kenyatta                84 PHILADELPHIA, PA                  
  4  William Kirkland              84 MINNEAPOLIS, MN                   
  5  Philip Burkart                83 MILWAUKEE, WI                     
  6  Hoisea Jones                  83 DETROIT, MI                       
  7  James Clark                   84 NEWPORT NEWS, VA                  
  8  Erik Uber                     83 RICHMOND, VA                      
Heat 5  Prelims   
  2  Christian Smith               83 Unattached                        
  3  Chris Potter                  84 Port St Lucie, FL                 
  4  Vershawn Miller               83 CETROIT, MI                       
  5  Eddie Jones                   83 DORCHESTER, MA                    
  6  Marvin Lewis                  83 WILLINGBORO, NJ                   
  7  John Dos Santos               83 HEMPSTEAD, NY                     
  8  Ross Hopkins                  83 KILLEEN, TX                       
 
Event 1  Girls 100 Meter Dash Primary
===============================================================================
24 Advance:  Top 4 Each Heat plus Next 4 Best Times
     Name                        Year Team
===============================================================================
Heat 1  Prelims   
  2  Alanna Dawkins                93 Capital City                      
  3  Beaira Thomas                 93 IRVINGTON, NJ                     
  4  Shaquita Johnson              93 Fort Pierce, FL                   
  5  Marion Jenkins                93 LITHONIA, GA                      
  6  Sydney Crimmins               93 CLAY CENTER, KS                   
  7  Taetum Clark                  93 WARRENSVILLE, OH                  
  8  Jade Johnson                  93 SO. ORANGE, NJ                    
Heat 2  Prelims   
  2  Nichelle Lawson               93 St. Petersburg, FL                
  3  Dominique Figueroa-Miller     93 OLATHE, KS                        
  4  Tracey Nelson                 93 LULING, LA                        
  5  Briyona Canty                 93 WILLINGBORO, NJ                   
  6  Chianti Butler                93 ANGLETON, TX                      
  7  Imani Shell                   94 PHILADELPHIA, PA                  
  8  Waynette Claiborn             93 NEWPORT NEWS, VA                  
Heat 3  Prelims   
  1  Brianna Taylor                93 ST. LOUIS, MO                     
  2  Kehri Jones                   93 FORT MEADE, MD                    
  3  Chelsey Washington            93 LANCASTER, CA                     
  4  Alexis Anthony                93 AURORA, IL                        
  5  Jazmine Forbes                93 Del Five                          
  6  Tiara Convington              93 NEW ORLEANS, LA                   
  7  Ja'Vonna McTier               93 Clearwater, FL                    
  8  Janea Cook                    93 DETROIT, MI                       
Heat 4  Prelims   
  1  Briana Mills                  93 ARLINGTON, TX                     
  2  Netikic Johnson               94 THIBODAUX, LA                     
  3  Breonna Jenkins               93 St. Petersburg, FL                
  4  Daijonae Miles                94 HOUSTON, TX                       
  5  Bridget Dancy                 93 CHARLOTTE, NC                     
  6  Kayla Walter                  93 St. Louis EX                      
  7  Gabriela Mendieta                Bismarck, SD                      
  8  Brandi Royster                93 BURLINGTON, NC                    
Heat 5  Prelims   
  1  Jasmine Perkins               93 N. HOLLYWOOD, CA                  
  2  Kandace Scott                 93 Fresno, CA                        
  3  Jasmin Walker                 93 ST.  MARY'S, VA                   
  4  Lauren Veal                   93 BATON ROUGE, LA                   
  5  Chidinma Emenike              93 MAPLEWOOD, NJ                     
  6  Jashonda Hines                93 KNOXVILLE, TN                     
  7  Tanesha Williams              93 ST. LOUIS, MO                     
  8  Victoria Williams             93 ANGLETON, TX                      
 
Event 2  Boys 100 Meter Dash Primary
===============================================================================
24 Advance:  Top 4 Each Heat plus Next 4 Best Times
     Name                        Year Team
===============================================================================
Heat 1  Prelims   
  2  Cameron Vines                 93 COLUMBUS, OH                      
  3  Perry Ellis                   93 Wichita, KS                       
  4  Nagee Jackson                 93 ST.ALBANS, NY                     
  5  Shai Nesmith                  93 Port St Lucie, FL                 
  6  Tavarious Johnson             93 Fort Pierce, FL                   
  7  Edwin Dearring                93 SAN ANTONIO, TX                   
  8  Taylor Hancock                93 CHARLOTTE, NC                     
Heat 2  Prelims   
  1  Alton Howard                  93 Orlando, FL                       
  2  Tyrone Thorpe                 93 DURHAM, NC                        
  3  Brandon Taylor                93 Knoxville, TN                     
  4  Preston Scott                 95 Fresno, CA                        
  5  Kristopher McCrary            93 SAN ANTONIUO, TX                  
  6  Najie Glass                   94 HILLSIDE, KS                      
  7  Gregory Veals                 93 LOS ANGELES, CA                   
  8  Derek Drew                    93 AURORA, IL                        
Heat 3  Prelims   
  1  Darryl Smith                  93 Portsmouth, VA                    
  2  Ryan Eason                    93 Memphis, TN                       
  3  Ajani Kingslow                93 Del Five                          
  4  Isaiah Davis                  93 Canal Winches, OH                 
  5  Christian Young               93 Hammond, IN                       
  6  Kendrick Banks                93 NEW ORLEANS, CA                   
  7  Trey Lewis                    93 DES MOINES, IA                    
  8  Gregory Guerrero              93 PLEASANTON, TX                    
Heat 4  Prelims   
  1  Christopher Morgan            94 GLOUCESTER, VA                    
  2  Davon Johnson                 93 Dale City, VA                     
  3  Macolm Agnew                  93 Wildwood, MO                      
  4  Derrick Mora                  93 INNER GROVE, MN                   
  5  Vaughn Scott                  93 PAULSBORO, NI                     
  6  Jeffrey Belaire               93 Lawrence, KS                      
  7  Devonte Roddy                 93 BATON ROUGE, LA                   
  8  Jared McNeil                  93 WEST COLUMBIA, VA                 
Heat 5  Prelims   
  1  Naquan Stevens                93 BROOKLYN, NY                      
  2  Xavier Bond                   93 ORANGE, NJ                        
  3  Jared Baker                   93 Los Angeles, CA                   
  4  Greyson Henderson             93 Porterville, CA                   
  5  Denzel Johnson                93 Altamonte Springs, FL             
  6  Darnell Harris                93 AMA, LA                           
  7  Traveon Graham                93 Temple Hills, MD                  
  8  Westley Polston               93 BALTIMORE, MD                     
 
Event 3  Girls 100 Meter Dash Sub-Bantam
===============================================================================
24 Advance:  Top 3 Each Heat plus Next 6 Best Times
     Name                        Year Team
===============================================================================
Heat 1  Prelims   
  2  Tyler Smith                   92 Jacksonville, FL                  
  3  Aleesha Smith                 92 Albion Blzrs                      
  4  Chelsea Jackson               92 ANKENY, IA                        
  5  Merritt Van Meter             92 METAIRIE, LA                      
  6  Miesha Mitchell               92 Kansas City, MO                   
  7  Nakia Williams                92 Williamsburg, VA                  
  8  Enjlish Gardner               92 Willingboro                       
Heat 2  Prelims   
  2  Arielle Wade                  92 Ellenwood, GA                     
  3  Carlee Dimry                  92 North County                      
  4  Whitney Fountain              92 BRONX, NY                         
  5  D'Andrea Willis               92 GRAND PRAIRIE, MD                 
  6  Evan Campbell                 92 ABINGDON, MD                      
  7  Amber Outing                  92 Apopka, FL                        
  8  Cacheris Washington           92 Williamsburg, VA                  
Heat 3  Prelims   
  2  Taylor Stokes                 92 HOUSTON, TX                       
  3  Desiree Rogers                92 Deltona, FL                       
  4  Jayda Barnes                  92 WALDORF, MD                       
  5  Lauren Hunt                   92 Glenn Burnie, MD                  
  6  Brittany Copeland             92 Norfolk, VA                       
  7  Alexcia Harris                92 HOUSTON, TX                       
  8  Taylor Johnson                92 Oak Park, CA                      
Heat 4  Prelims   
  2  Samara White                  92 MILWAUKEE, WI                     
  3  Ayana Buckley                 92 NEW ORLEANS, LA                   
  4  Candace Rolax                 92 VB Flames                         
  5  Kieona Foster                 92 Lima, OH                          
  6  Markell-Nefe Smith            92 Portsmouth, VA                    
  7  Asia Wilson                   92 BURTON, TX                        
  8  Tierney Crayton               92 Florissant, MO                    
Heat 5  Prelims   
  2  Lauren Avant                  92 Memphis, TN                       
  3  Anitra Dabney                 92 LULING, LA                        
  4  Jasmine Haddock               92 SAN DIEGO, CA                     
  5  Mariah Smith                  92 AURORA, IL                        
  6  Sontia Levy                   92 Wichita, KS                       
  7  Jennifer Nesbitt              92 Bronx, NY                         
  8  Brittany Jennings             92 Augusta, GA                       
Heat 6  Prelims   
  2  Shykayla Jones                92 West Chester, OH                  
  3  Corrine Williams              92 BROOKLYN, NY                      
  4  Shakara Jackson               92 Florida City, FL                  
  5  Mineka Bridges                92 Lithonia, GA                      
  6  Jeronda Womack                92 Kansas City, MO                   
  7  Amber Allen                   92 PATERSON, NJ                      
 
Event 4  Boys 100 Meter Dash Sub-Bantam
===============================================================================
24 Advance:  Top 3 Each Heat plus Next 6 Best Times
     Name                        Year Team
===============================================================================
Heat 1  Prelims   
  2  Alton Taylor                  92 Oldsmar, FL                       
  3  Dior Mathis                   92 Detroit Pal                       
  4  Charone Peake                 92 MOORE, SC                         
  5  Donald Kelly                  92 MINNEAPOLIS, MN                   
  6  Dewayne Scott                 92 Fresno, CA                        
  7  Demetrius Johnson             92 Fort Pierce, FL                   
  8  Xavier Peterson               92 VIRGINIA BEACH, VA                
Heat 2  Prelims   
  2  Darius Williams               92 CHARLOTTE, NC                     
  3  Malcolm Asberry               92 GRANDVIEW, MO                     
  4  Andre Zeringue                92 DESTREHAN, VA                     
  5  Jared Brown                   92 ST. LOIS, MO                      
  6  Darnell Bohanna-Bey           92 SAN ANTONIO, TX                   
  7  Marvin Ford                   92 Orlando, FL                       
  8  Marquis Frazier               92 Speed City T                      
Heat 3  Prelims   
  2  Larry Joshua                  92 VB Flames                         
  3  Marquis Kilburn               92 Staley Strid                      
  4  Laron Cook                    92 Royal Knight                      
  5  Darius Smith                  92 WOODBRIDGE, VA                    
  6  Thomas Hearns                 92 SOUTHFIELD, MI                    
  7  Arlando Scott                 92 Lithonia, GA                      
  8  Derek Adkins                  92 ST PAUL, MN                       
Heat 4  Prelims   
  2  Kevin Barnes                  92 Track Fac                         
  3  Adrien Esaw                   92 KANSAS CITY, KS                   
  4  Camron Paige                  92 WILLINGBORO, NJ                   
  5  Ronald Saunders               92 HAMPTON, VA                       
  6  Jamor Slater                  92 Port St. Lucie, FL                
  7  Shakim Phillips               92 PATERSON, NJ                      
  8  Johnny Collins                92 NEW ORLEANS, LA                   
Heat 5  Prelims   
  2  Ajani Hibbert                 92 WESTBURY, NY                      
  3  Isaiah Battle                 92 PRARIE VIEW, TX                   
  4  Lewis Nelson                  92 PHILADELPHIA, PA                  
  5  Alexander Reid                   Spearfish, SD                     
  6  Louis Gorvik                  92 MINNEAPOLIS, MN                   
  7  Anthony Crosland              92 SAN DIEGO, CA                     
  8  Brandon Burks                 92 SAN DIEGO, CA                     
Heat 6  Prelims   
  2  Norman McDonald-Ifill         92 SOUTH ORANGE, NJ                  
  3  Devon Rhodes                  92 KATY, TX                          
  4  Lawrence Rabon                92 MILWAUKEE, WI                     
  5  Duvone McBean                 92 BRONX, NY                         
  6  Tony Jones                    92 Detroit Hawk                      
  7  Darryl Marlow                 92 Lawrenceville, GA                 
 
Event 5  Girls 100 Meter Dash Bantam
===============================================================================
24 Advance:  Top 4 Each Heat plus Next 4 Best Times
     Name                        Year Team
===============================================================================
Heat 1  Prelims   
  2  Kamry Vance                   91 DALLAS, TX                        
  3  Jacora Gainey                 91 WINSTON SALEM, NC                 
  4  Glory King                    91 WILLIAMSBURG, VA                  
  5  Bijon Robinson                91 N. HOLLYWOOD, CA                  
  6  Krystal Wilkins               91 Pine Bluff, AR                    
  7  Taelar King                   91 ST. LOUIS, MO                     
  8  Shanavia Thomas               91 WILLINGBORO, NJ                   
Heat 2  Prelims   
  2  Tashara Morris                91 HAMPTON, VA                       
  3  Taveesha Jones                91 FORT MEADE, MD                    
  4  Llorel Artis                  91 WOODBRIDGE, VA                    
  5  Shaniqua Bacote               91 PATERSON, NJ                      
  6  Charmaine Payne               91 Youngstown S                      
  7  Ashley Jobe                   91 SOUTH ORANGE, NJ                  
  8  Jennifer Drew                 91 MISSOURI CITY, NY                 
Heat 3  Prelims   
  1  Tahapenes Outlaw              91 DEDCATUR, GA                      
  2  Anjel Thompson                91 MISSOURI CITY, TX                 
  3  Christy Campbell              91 AKRON, OH                         
  4  Charma Harris                 91 DC Red Wings                      
  5  Brittany Carroll              91 CHARLOTTE, NC                     
  6  Ademeika Esteemi              91 NEW ORLEANS, LA                   
  7  Stacia Porter                 91 BALTIMORE, MD                     
  8  Shanique Andrews              91 COLUMBUS, OH                      
Heat 4  Prelims   
  1  Olivia Ford                   91 SIOUX FALLS, SD                   
  2  Ashley Phillips               91 REYNOLDSBURG, OH                  
  3  Ieashia Johnson               91 Sarasota, FL                      
  4  Porcha Gandy                  91 KANSAS CITY, MO                   
  5  Esi Yamoah                    91 Tallahassee, FL                   
  6  Lily Miller                   91 NEW ORLEANS, LA                   
  7  Eboni Johnson                 91 CHANNELVIEW, TX                   
  8  Erica Peake                   91 Roebuck, SC                       
Heat 5  Prelims   
  1  Tori Wilbert                  91 WINNETKA, CA                      
  2  jasmine Gaymon                91 White Plains                      
  3  Tianna Fisher                 91 Orlando, FL                       
  4  Jasmine Hill                  91 St. Petersburg, FL                
  5  Nia Gilbert                   91 MINNEAPOLIS, MN                   
  6  Sharlene Chisolm              91 WHITE PLAINS, NY                  
  7  Martinique Octave             91 NEW ORLEANS, LA                   
  8  Troylynne Tigler              91 NEW ORLEANS, LA                   
 
Event 6  Boys 100 Meter Dash Bantam
===============================================================================
24 Advance:  Top 4 Each Heat plus Next 4 Best Times
     Name                        Year Team
===============================================================================
Heat 1  Prelims   
  2  Malcolm Egerson               91 LARGO, MD                         
  3  Lorenzo Wood                  91 Orlando, FL                       
  4  Antonio Simmons               91 VB Flames                         
  5  Ronnie Dickens                91 Miami, FL                         
  6  Jawon Chisholm                91 HARRISBURG, PA                    
  7  Breon Hawkins                 91 VIRGINIA BEACH, VA                
  8  Donte Moore                   91 ELGIN, TX                         
Heat 2  Prelims   
  2  Jordan Kendle                 91 VB Flames                         
  3  Odis Hawkins                  91 BAY CITY, TX                      
  4  Jarrett Blakeney              91 CHARLOTTE, NC                     
  5  Jason Perry                   91 CHARLOTTE, NC                     
  6  Marcus White                  91 Jacksonville, FL                  
  7  Cedric Kelly                  91 NEW ORLEANS, LA                   
  8  Alex Edwards                  91 EGERSON                           
Heat 3  Prelims   
  2  Martell Land                  91 CAMDEN, NJ                        
  3  Jeremy Gathright              91 VISTA, CA                         
  4  Marvin Theodre                91 CAMBRIDGE, MA                     
  5  Joshua Brown                  91 FLORISSANT, MO                    
  6  Andrew Blackman               91 PITTSBURGH, PA                    
  7  Fealt Cooper                  91 SAN DIEGO, CA                     
  8  Bennie Fowler                 91 FAIR HAVEN, MI                    
Heat 4  Prelims   
  2  Darrin Kitchens               91 Florida City, FL                  
  3  Brooker Whittaker             91 Fresno, CA                        
  4  Michael Joiner-Hill           91 DETROIT, MI                       
  5  Jordan Hoover                 91 Okc Sprinter                      
  6  Andre Dortch                  91 DETROIT, OH                       
  7  Deandre Gilmore               91 HOUSTON, TX                       
  8  Brad Peterson                 91 INVER GROVE HEIGHTS, M            
Heat 5  Prelims   
  1  Kyle Douglas                  91 ELMSFORD, NY                      
  2  Hunter Furr                   91 WINSTON SALEM, NC                 
  3  Jordon Henderson              91 ST. LOUIS, MO                     
  4  Darren Sails                  91 MARRERO, LA                       
  5  Jamaal Jackson                91 BEAR, DE                          
  6  Charles Shaw                  91 NEW ORLEANS, LA                   
  7  Jeffrey Swaby                 91 WESTBURY, NY                      
  8  Knile Davis                   91 MISSOURI CITY, TX                 
Heat 6  Prelims   
  1  Dajuan Lowe                   91 DETROIT, MI                       
  2  Daanjerea Johnson             91 ST PAUL, MN                       
  3  Dedrick Von Thompson          91 KENNER, MA                        
  4  David Kerr                    91 OKLAHOMA CITY, OK                 
  5  Anthony LaCoste               91 Albany, OR                        
  6  Tahj Hopkins                  91 Gainesville, FL                   
  7  Issac Fruechete               91 CALEDONIA, MN                     
  8  Joshua Logan                  91 CHARLOTTE, NC                     
 
Event 7  Girls 100 Meter Dash Sub-Midget
===============================================================================
24 Advance:  Top 3 Each Heat plus Next 6 Best Times
     Name                        Year Team
===============================================================================
Heat 1  Prelims   
  2  Jessica Lewis                 90 HAMPTON, VA                       
  3  Treshawn Richardson           90 BATON ROUGE, LA                   
  4  Quaniqua Jones                90 HAMPTON, VA                       
  5  Ermanda Roberts               90 CHAMPAIGN, IA                     
  6  Shaterri Alston               90 CAMDEN, NC                        
  7  Nyosha Bryant                 90 CHARLOTTE, NC                     
  8  Breonna Williams              90 DALLAS, TX                        
Heat 2  Prelims   
  2  Alexis Stokes                 90 "flyers"                          
  3  Jazselyn Singleton            90 NEWPORT NEWS, VA                  
  4  Olliesh Talton                90 DES MOINES, IA                    
  5  Cameron Jones                 90 HOUSTON, PA                       
  6  Cambraya Jones                90 PITTSBURG, PA                     
  7  Jamaica Collins               90 FT WORTH, TX                      
  8  Brianna Brown                 90 Clearwater, FL                    
Heat 3  Prelims   
  1  Cara Jones                    90 WEST HILLS, CA                    
  2  Geneen Dore                   90 LAWTON, OH                        
  3  Sarah Tortorich               90 NEW ORLEANS, LA                   
  4  Brittany Bruce                90 GRANDVIEW, MA                     
  5  Simone Staten                 90 Alachua, FL                       
  6  Jasmine Sales                 90 CHARLOTTE, NC                     
  7  Jerrica Sloan                 90 Sebastian, FL                     
  8  D'Ambour Lewis                90 SHERMAN OAKS, CA                  
Heat 4  Prelims   
  1  Ashley Fleming                90 Smyrna, GA                        
  2  Elese McClarie                90 HIGHLANDS RANCH, CO               
  3  Ashley Hendrix                90 JAMAICA, NY                       
  4  Davisha Robinson              90 St. Petersburg, FL                
  5  Antoinette Jones              90 STATEN ISLAND, NY                 
  6  Hauna Dawkins                 90 Capital City                      
  7  Lakashia Moten                90 COLUMBUS, OH                      
  8  Jawanna Lake                  90 CHARLESTON, MS                    
Heat 5  Prelims   
  1  Crystal Kesler                90 Knoxville, TN                     
  2  Dominique Jenkins             90 ARLINGTON, TX                     
  3  Audacia Moore                 90 WICHITA, KS                       
  4  Tierra Green                  90 ST. LOUIS, MA                     
  5  Breanna Curry                 90 Mustangs TC                       
  6  Ciera Moore                   90 SICKLERVILLE, NC                  
  7  Ashley Lumas                  90 NEW ORLEANS, LA                   
  8  Audrey Wilson                 90 WENONAH, NJ                       
 
Event 8  Boys 100 Meter Dash Sub-Midget
===============================================================================
24 Advance:  Top 4 Each Heat plus Next 4 Best Times
     Name                        Year Team
===============================================================================
Heat 1  Prelims   
  2  Rodney McLeod                 90 OXON HILL, MD                     
  3  Marquel Thomas                90 VIRGINIA BEACH, VA                
  4  Eric Rogers                   90 FLORISSANT, MO                    
  5  Ryan Austin                   90 LAKE JACKSON, TX                  
  6  Al Keaton                     90 Little Rock, AR                   
  7  Troy Blunt                    90 PATERSON, NJ                      
  8  Erik Manuel                   90 VB Flames                         
Heat 2  Prelims   
  2  Craig Cottrell                90 VB Flames                         
  3  Cameron Cheatam               90 ALBION, MI                        
  4  Javonne Bledsoe               90 Chattanooga, TN                   
  5  Darius Johnson                90 Carol City, FL                    
  6  Jerrod Trotter                90 BAKER, LA                         
  7  Terel LA May                  90 DES MOINES, IA                    
  8  Christopher Rainey            90 ST. LOUIS, MO                     
Heat 3  Prelims   
  2  David Sanderson               90 MISSOURI CITY, TX                 
  3  Martez Octave                 90 NEW ORLEANS, LA                   
  4  William Webb                  90 "flyers"                          
  5  Alexander Medina              90 LANCASTER, CA                     
  6  Levon Allan                   90 CHARLOTTE, NC                     
  7  Marcus Bennett                90 ST. LOUIS, MO                     
  8  Embry Peeples                 90 Orlando, FL                       
Heat 4  Prelims   
  2  Travon Smaller                90 ST PAUL, MN                       
  3  Lamaar Thomas                 90 FT WASHINGTON, MD                 
  4  Erick Marlow                     Redfield, SD                      
  5  Elijah Williams               90 PLIANFIELD, NJ                    
  6  Micheal Jones                 90 Orlando, FL                       
  7  Tailor Clark                  90 SAN ANTONIO, TX                   
  8  Joshua Hunter                 90 CHARLOTTE, NC                     
Heat 5  Prelims   
  2  David Lee                     90 AKRON, OH                         
  3  Matthew Brinkley              90 FORT MEADE, MD                    
  4  Dominque Hubert               90 COVINGTON, GA                     
  5  Kashif Smith                  90 PHILADELPHIA, PA                  
  6  Sammaad Land                  90 CAMDEN, NJ                        
  7  Derek Mayo                    90 HAMPTON, VA                       
  8  David Saunderson              90 Southern Str                      
 
Event 9  Girls 100 Meter Dash Midget
===============================================================================
24 Advance:  Top 4 Each Heat plus Next 4 Best Times
     Name                        Year Team
===============================================================================
Heat 1  Prelims   
  2  Michangela Curry              89 Orlando, FL                       
  3  Valerie Ferguson              89 DES MOINES, IA                    
  4  Brianna Thomas                89 NEW ORLEANS, LA                   
  5  Shavae Mills                  89 LIM                               
  6  Joanna Atkins                 89 Stone Mountain, GA                
  7  Tanell Evans                  89 DALLAS, TX                        
  8  Richelle Adams                89 WEST CHESTER, PA                  
Heat 2  Prelims   
  2  Allante Garrett               89 WICHITA, KS                       
  3  Quina Fortune                 89 NEW ORLEANS, LA                   
  4  Trendalynn Austin             89 MISSOURI CITY, TX                 
  5  Brittany Carter               89 Lithonia, GA                      
  6  Daniela Griffin               89 Jacksonville, FL                  
  7  Alisha Statum                 89 NEW ORLEANS, LA                   
  8  Lataysha Gillett              89 NORTH HILLS, CA                   
Heat 3  Prelims   
  2  Ladoreal Thompson             89 SWEENEY, TX                       
  3  Jasmine Jerkins               89 Boynton Beach, FL                 
  4  DeAngela McDougald            89 LOUISVILLE, KY                    
  5  Nora Miller                   89 MIDDLETOWN, CT                    
  6  Tierra Fields                 89 ST. LOUIS, MO                     
  7  Leia Roberts-Brown            89 WASHINGTON, DC                    
  8  Asha White                    89 WHITE PLAINS, NY                  
Heat 4  Prelims   
  2  Shaylah Counts                89 NEWARK, NJ                        
  3  Lorin Dixon                   89 SPRINGFIELD GARDENS, N            
  4  Jenae Anderson                89 KNOXVILLE, TN                     
  5  Kadari Taylor-Watson          89 WILLIAMSBURG, VA                  
  6  Courtney Williams             89 BATAVIA, IL                       
  7  Keyana Mays                   89 Pine Bluff, AR                    
  8  Nicole Pagano                 89 NEWTOWN, PA                       
Heat 5  Prelims   
  1  Taquana Jackson               89 FREDERICKSBURG, VA                
  2  Christy Wells                 89 PALMDALE, CA                      
  3  April Williams                89 DALLAS, TX                        
  4  Dionne Joseph                 89 NEW ORLEANS, LA                   
  5  Teinesha Mitchell             89 VB Flames                         
  6  Keyria Callaway               89 DETROIT, MI                       
  7  Sade Pollard                  89 ST PAUL, MN                       
  8  Kiera Allen                   89 VB Flames                         
 
Event 10  Boys 100 Meter Dash Midget
===============================================================================
24 Advance:  Top 4 Each Heat plus Next 4 Best Times
     Name                        Year Team
===============================================================================
Heat 1  Prelims   
  2  Derrick Tinsley               89 CLINTON, MD                       
  3  Quasand Lewis                 89 DETROIT, MI                       
  4  Justin Stafford               89 Track Fac                         
  5  Nicholas Haywood              89 DALLAS, TX                        
  6  Joe Martinek                  89 ANDOVER, NJ                       
  7  Previn Perry                  89 Stl Blues                         
  8  Victor Floyd                  89 Orlando, FL                       
Heat 2  Prelims   
  2  Corey Taylor                  89 HOUSTON, TX                       
  3  Dexter Miller                 89 Orlando, FL                       
  4  Trenton Hughes                89 VB Flames                         
  5  Martin Richards               89 Pine Bluff, AR                    
  6  Tevin Taylor                  89 BRONX, NY                         
  7  Elbert Williams               89 ST. LOUIS, MO                     
  8  Jeremy Batiste                89 DES MOINES, IA                    
Heat 3  Prelims   
  2  Chantz Stevenson              89 NEW ORLEANS, LA                   
  3  Phillip Keesee                89 WESTBURY, NY                      
  4  Lawrence Dugat                89 DAYTON, TX                        
  5  Isaac Kerr                    89 OKLAHOMA CITY, OK                 
  6  Kenneth Green                 89 COLUMBUS, OH                      
  7  Micheal Glasken               89 Speed City T                      
  8  Lester Bell                   89 VB Flames                         
Heat 4  Prelims   
  2  Josiah Fobbs                  89 SUITLAND, MD                      
  3  Kasey Page                    89 DAYTON, TX                        
  4  Justin Toliver                89 NEW ORLEANS, LA                   
  5  Kajuan Young                  89 Knoxville, TN                     
  6  David Dugas                   89 LAFAYETTE, LA                     
  7  LaDerrius Woods               89 Birmingham, AL                    
  8  Ben Powers                    89 URBANDALE, IA                     
Heat 5  Prelims   
  1  Jonathan McMaster             89 BALTIMORE, MD                     
  2  Preston Duarte                89 VB Flames                         
  3  Harold Howell                 89 Jacksonville, FL                  
  4  Coultney Mitchell             89 NEW ORLEANS, LA                   
  5  Dionte Allen                  89 Swift TC                          
  6  Adrian Bentley                89 Chattanooga, PA                   
  7  George Bell                   89 SAN DIEGO, CA                     
  8  Clarence Suttle               89 ST PAUL, MN                       
 
Event 11  Girls 100 Meter Dash Youth
===============================================================================
24 Advance:  Top 4 Each Heat plus Next 4 Best Times
     Name                        Year Team
===============================================================================
Heat 1  Prelims   
  1  Saterica Simpson              87 LAFAYETTE, LA                     
  2  Jessica Jones                 87 DETROIT, MI                       
  3  Shamyrrah Outlaw              87 DECATUR, GA                       
  4  Aleta Horne                   88 MINNEAPOLIS, MN                   
  5  Aleathia Jenkins              88 CHESAPEAKE, VA                    
  6  Whitney Hooper                88 HOUSTON, TX                       
  7  Tiaerra McLaurin              87 Jacksonville, FL                  
  8  Jessica Thomas                87 VB Flames                         
Heat 2  Prelims   
  1  Amishea Wilson                88 ARLINGTON, TX                     
  2  Alicia Jackson                87 Jacksonville, AR                  
  3  Cambrea Roberson              88 Okc Sprinter                      
  4  Tiffany Taylor                87 CHARLESTON, MS                    
  5  Britney Wilson                87 Orlando, FL                       
  6  Chanelle Harmon               87 L4                                
  7  Kelli Morrison                88 Tallahassee, FL                   
  8  Fallon Hutcherson             87 STAFFORD, VA                      
Heat 3  Prelims   
  1  Casey Henderson               87 LEXINGTON, KY                     
  2  Sjonte Wright                 87 PLAINFIELD, NJ                    
  3  Alexis Beecham                88 MINNEAPOLIS, MN                   
  4  Elise Watts                   87 BETTENDORF, IA                    
  5  Kyra Sullivan                 87 ST. LOUIS, MO                     
  6  Gloria Staggers               87 KENNER, NY                        
  7  Sarah Skinner                    Sturgis, SD                       
  8  LaShayla Bell                 87 ST. LOUIS, MO                     
Heat 4  Prelims   
  1  Brittany Culver               88 FANWOOD, NJ                       
  2  Charelise Davis               88 River City                        
  3  Tamiko Kopfman                88 ALPENA, MI                        
  4  Jessica Williams              87 PHILADELPHIA, PA                  
  5  Natasha Williams              87 Savannah, GA                      
  6  Tawana Wilson                 88 YORKTOWN, PA                      
  7  Katrina Harrell               88 Birmingham, AL                    
  8  Sade Harris                   88 BALTIMORE, MD                     
Heat 5  Prelims   
  1  Ebony Smith                   88 JAMAICA, NY                       
  2  Porsha Ball                   87 southpoint, OH                    
  3  Whitni Portwood               87 SAN ANTONIO, TX                   
  4  Tiffany Jenkins               87 MAPLEWOOD, NJ                     
  5  Scotteshia Miller             88 Stone Mountain, GA                
  6  Elizabeth Adeoti              87 HOUSTON, TX                       
  7  Jessica Griffin               87 MARRERO, PA                       
  8  Tenisha Cortes                88 Philadelphia, PA                  
 
Event 12  Boys 100 Meter Dash Youth
===============================================================================
24 Advance:  Top 4 Each Heat plus Next 4 Best Times
     Name                        Year Team
===============================================================================
Heat 1  Prelims   
  2  Cleodis Williams              87 CARLISLE, PA                      
  3  Robert Schenck II             88 North County                      
  4  Brandon James                 87 HOUSTON, TX                       
  5  Torric Davis                  87 Greer, SC                         
  6  Emanuel Killebrew             87 DETROIT, MI                       
  7  Gordon McKenzie               87 S. OZONE PARK, NY                 
  8  Darren Jones                  87 VB Flames                         
Heat 2  Prelims   
  2  Mark Dennis                   87 SOUTHFIELD, MO                    
  3  Orenthal Murdock              87 Tampa, FL                         
  4  Demaro Graves                 87 BATON ROUGE, LA                   
  5  Munir Prince                  88 ST. LOUIS, MO                     
  6  Clifton Scarborough           87 RICHMOND, VA                      
  7  Jerrell Wilkerson             87 SAN ANTONIO, TX                   
  8  Gary Askew                    87 Memphis, TN                       
Heat 3  Prelims   
  1  Justin Brooks                 87 KILLEEN, TX                       
  2  Julian Edwards                87 Phenix Trac                       
  3  Terrel Cotton                 88 CHULA VISTA, CA                   
  4  Isaiah Ellison                88 MINNEAPOLIS, MN                   
  5  Jequain Robinson              87 NORCO, MO                         
  6  Alvin Palmer                  87 Okc Sprinter                      
  7  J-Mee Samuels                 87 WINSTON SALEM, NC                 
  8  Michael Thomas                87 Upper Marlboro, MD                
Heat 4  Prelims   
  1  Wilson Bunton                 88 WOOBURY HEIGHTS, NJ               
  2  Byron Mosely                  88 YOUNGSTOWN, OH                    
  3  Jeff Rankin                   88 BULLOCK, NC                       
  4  Justin King                   87 PITTSBURGH, PA                    
  5  Darius Carter                 87 Jacksonville, FL                  
  6  Derrick Scott                 87 LULING, LA                        
  7  Toriano Moody Jr.             88 Chesapeake, VA                    
  8  Rashad Ethridge               87 St. Petersburg, FL                
Heat 5  Prelims   
  1  Dominick Couch                87 Royal Knight                      
  2  Femi Ogundare                 87 HOUSTON, TX                       
  3  Ryan Colson                   87 Bartow, FL                        
  4  Tristan Walker                87 BROOKLYN, NY                      
  5  Brandon Young                 88 DES MOINES, IA                    
  6  Donald Hord                   87 RAYTOWN, MO                       
  7  Gary Rieth                    87 OCONTO FALLS, WI                  
  8  Kyle Wilson                   87 PISCATAWAY, NJ                    
 
Event 13  Girls 100 Meter Dash Intermediate
===============================================================================
24 Advance:  Top 3 Each Heat plus Next 6 Best Times
     Name                        Year Team
===============================================================================
Heat 1  Prelims   
  2  Christina Ford                86 Hampton City                      
  3  Kamilah Salaam                85 WILMINGTON, DE                    
  4  Glenise Major                 85 Ft. Pierce, FL                    
  5  Deesaray Cranford             86 DETROIT, MI                       
  6  Eboni Jones                   85 Sussex                            
  7  Juanita Broaddus              85 PHILADELPHIA, PA                  
  8  Jamila Butler                 86 Jacksonville, FL                  
Heat 2  Prelims   
  2  Marquita Allen                85 PORTSMOUTH, VA                    
  3  Yvonne Ferguson               85 PITTSBURGH, PA                    
  4  Charlene Walker               85 Orlando, FL                       
  5  Crystal Bonds                 85 VIRGINIA BEACH, VA                
  6  Yendy Gilchrist               85 ROSEDALE, NY                      
  7  Lauran Paul                   86 DALLAS, TX                        
  8  Rachel Wilson                 85 Savannah, GA                      
Heat 3  Prelims   
  2  Angela Sherman                85 FLANKLIN, MI                      
  3  Caprice Church                86 AMITYVILLE, NY                    
  4  Stephanie Woodfin             85 Knoxville, TN                     
  5  Latoya Hardy                  85 HOUSTON, TX                       
  6  Rashauna Amos                 86 EL CENTRO, CA                     
  7  Chante Sessoms                86 VIRGINIA BEACH, VA                
  8  Octavia Erkins                85 MILWAUKEE, WI                     
Heat 4  Prelims   
  2  Lakendra Cunningham           86 Crawfordville, FL                 
  3  Alesha Horne                  85 Track Minnes                      
  4  Nikki Polk                    86 WICHITA, KS                       
  5  Jonda Snowden                 86 CHESAPEAKE, VA                    
  6  Alyssa Robinson               85 NORTH RIDGE, CA                   
  7  Krista Simkins                86 AMBLER, PA                        
  8  Shamaya Poe                   86 CHARLOTTE, NC                     
Heat 5  Prelims   
  1  Ashley Brown                  86 Little Rock, AR                   
  2  Kela Jackson                  86 ROCHESTER, NY                     
  3  Tempest Thomas                85 LAKE CHARLES, LA                  
  4  Mariele Hill                  85 FLORISSANT, MO                    
  5  Taurean Spooner               85 BROOKLYN, NY                      
  6  Ashley Pate                   86 BATON ROUGE, LA                   
  7  Angela Simmons                85 MILWAUKEE, WI                     
  8  Michelle Bellford             85 WEST ALLIS, WI                    
Heat 6  Prelims   
  1  Gyaisha Hall                  86 AUSTIN, TX                        
  2  Heather Browner               85 DETROIT, MI                       
  3  Cherrelle Johnson             86 DETROIT, MI                       
  4  Joya Rogers                   85 CHARLOTTE, NC                     
  5  Erica Wells                   86 PALMDALE, CA                      
  6  Kwana Banks                   86 LULING, CA                        
  7  Rachel Runnels                85 ARLINGTON, TX                     
  8  Dena Lewis                    85 ST. LOUIS, MO                     
 
Event 14  Boys 100 Meter Dash Intermediate
===============================================================================
24 Advance:  Top 4 Each Heat plus Next 4 Best Times
     Name                        Year Team
===============================================================================
Heat 1  Prelims   
  1  Demi Omole                    85 MILWAUKEE, WI                     
  2  Kevin Jackson                 85 DETROIT, MI                       
  3  Thomas Pitman                 85 LAKESIDE, CA                      
  4  Elwood Randol                 85 EXCELSIOR, MN                     
  5  Chris Fulton                  85 LAWRENCE, KS                      
  6  Erik Hardeman                 86 PFLUGERVILLE, TX                  
  7  Gari Levy                     85 DETROIT, MI                       
  8  Jason Jowers                  85 WINSTON SALEM, NC                 
Heat 2  Prelims   
  1  Jermaine Madison              85 NEW ORLEANS, LA                   
  2  Terrence Holland              85 Chattanooga, TN                   
  3  Anthony Wilson                85 Florida City, FL                  
  4  Renell Thomas                 86 NEW ORLEANS, LA                   
  5  Idiato Jeremiah               85 MILWAUKEE, WI                     
  6  Gary Anderson                 85 Little Rock, AR                   
  7  Selwyn King                   86 CENTENNIAL, CO                    
  8  Issac Madison                 85 Norfolk Real                      
Heat 3  Prelims   
  1  Ellis Jones                   85 Pine Bluff, AR                    
  2  Albert Turner                 85 ZACHARY, LA                       
  3  Joe Porter                    85 Somerset, NJ                      
  4  Kellen Cooper                 85 Maplewood, NJ                     
  5  Eric Henderson                86 SEELEY, CA                        
  6  Otis McDaniel                 86 SAN ANTONIO, TX                   
  7  Ryan Palmer                   85 ARLINGTON, TX                     
  8  Bryan Hendricks               86 AUSTIN, TX                        
Heat 4  Prelims   
  1  Ronald Wright                 85 BALTIMORE, MD                     
  2  Coy Pfleger                      STURGIS, SD                       
  3  Ian Nussbaum                  85 Cool Running                      
  4  Arthur Moore                  85 HEMPSTEAD, NY                     
  5  Andrew Johnson                86 PITTSBURGH, PA                    
  6  Kenny O'Neal                  86 Hinesville, GA                    
  7  Sean Hill                     85 STAFFORD, VA                      
  8  Bernard Gregory               85 MILWAUKEE, WI                     
Heat 5  Prelims   
  1  David Allen                   85 Orlando, FL                       
  2  Devin Carr                    86 Crusaders                         
  3  Travis Cooper                 85 WOODBINE, GA                      
  4  Marcus Moore                  85 CLEVELAND, OH                     
  5  Lamel Ervin                   85 Chattanooga, TN                   
  6  Jacob Johnson                 85 Crusaders                         
  7  Nick Buckvar                  85 OLIVETTE, MO                      
  8  Walter Dix                    86 Fort Lauderdale, FL               
 
Event 15  Women 100 Meter Dash Young
===============================================================================
24 Advance:  Top 5 Each Heat plus Next 4 Best Times
     Name                        Year Team
===============================================================================
Heat 1  Prelims   
  2  Alicia Hooper                 84 JACKSON, MI                       
  3  Charrise Everett              83 ROCHESTER, NY                     
  4  Shannon Norris                84 LITITZ, PA                        
  5  Marshevet Hooker              84 SAN ANTONIO, TX                   
  6  Iroree Young                  83 COLUMBIA, MA                      
  7  Donalle Bennett               83 PORTSMOUTH, VA                    
  8  Malia Moore                   83 Okc Sprinter                      
Heat 2  Prelims   
  1  Candice Frederick             82 WOODBRIDGE, VA                    
  2  Latavia Shores                83 Memphis, TN                       
  3  Aja Clark                     83 CHICAGO, IL                       
  4  Allameshia Tiesman            83 DES MOINES, IA                    
  5  Valquisha Morris              84 West Palm Beach, FL               
  6  Ihuoma Onyeali                82 AURORA, CO                        
  7  Natasha Holt                  84 ST PAUL, MN                       
  8  Kelly Knight                  84 YORKTOWN, VA                      
Heat 3  Prelims   
  1  Karla Marshall                83 SOUTHFIELD, MA                    
  2  Precious Macklin              83 PHILADELPHIA, PA                  
  3  Kim Martin                    83 ST. LOUIS, MA                     
  4  Kimone Campbell               83 HEMPSTEAD, NY                     
  5  Jennifer Mitchell             84 ARLINGTON, TX                     
  6  Tanell Thompson               84 PORTSMOUTH, VA                    
  7  Shaneika Williams             83 GRANDVIEW, MO                     
  8  Natasha Brown                 84 HARVEY, LA                        
Heat 4  Prelims   
  1  Camillia Pittman              83 LITTLE ROCK, AR                   
  2  Rasheeda Arnold               84 Atlanta, GA                       
  3  Toni Robinson                 84 HARVEY, LA                        
  4  Marquita Busby                84 HARVEY, LA                        
  5  Amber Everett                 82 AUSTIN, TX                        
  6  Janita Ocana                  84 Jacksonville, FL                  
  7  Ayesha Wynter                 84 HARTFORD, CT                      
  8  Katrice Walton                84 DETROIT, MA                       
 
Event 16  Men 100 Meter Dash Young
===============================================================================
24 Advance:  Top 4 Each Heat plus Next 4 Best Times
     Name                        Year Team
===============================================================================
Heat 1  Prelims   
  2  Trevor Nelson                 83 ST. ALBANS, NY                    
  3  Nkem Spivey                   84 Orlando, FL                       
  4  Tommy Hoard                   84 BROOKFIELD, WI                    
  5  Javon Jenkins                 82 PORTSMOUTH, VA                    
  6  Robin Edwards                 83 Boynton Beach, FL                 
  7  Chris Lawson                  83 NEW ORLEANS, LA                   
  8  Aaron Collins                 84 NEW ORLEANS, LA                   
Heat 2  Prelims   
  2  Aaron Seaborn                 84 SUFFORK, VA                       
  3  Alex Langan                   83 CAMP HILL, PA                     
  4  Aaron James                   83 Palm Bay, FL                      
  5  Abayoni McBean                83 ST PAUL, PA                       
  6  William McWhite               82 NEW YORK, NY                      
  7  Terrance Green                83 SEALY, TX                         
  8  Christopher Hughes            82 SHAWNEE MISSION, KS               
Heat 3  Prelims   
  2  Jarrell Henderson             84 SEELEY, CA                        
  3  Cleavon Dillion               82 SHAWNEE MISSION, KS               
  4  Mario Smith                   84 ST. LOUIS, MO                     
  5  Kevin Marion                  84 St. Petersburg, FL                
  6  Cedric Tyler                  82 Lithonia, GA                      
  7  Deandre Hyman                 83 CHESAPEAKE, VA                    
  8  Brandon Taylor                83 ST. LOUIS, MO                     
Heat 4  Prelims   
  2  Leslie Loving                 84 ELGIN, TX                         
  3  Kyle Brown                    83 W. BLOOMFIELD, MI                 
  4  Leroy Dixon                   83 South Bend, IN                    
  5  David Jackson                 84 AMITYVILLE, NY                    
  6  Darren Jarvis                 83 BATON ROUGE, LA                   
  7  Josh Gattis                   84 DURHAM, NC                        
Heat 5  Prelims   
  2  Daymond Hamler                83 PONTIAC, MI                       
  3  Zakee Vaughn                  84 ABINGTON, PA                      
  4  Mark Jelks                    84 Gary, IN                          
  5  Brendan Christain             84 AUSTIN, TX                        
  6  William Baker                 83 SUFFORK, VA                       
  7  Nate Breland                  84 WALTERBORO, VA                    
 
Event 103  Boys 2000 Meter Steeplechase Intermediate
===============================================================================
     Name                        Year Team
===============================================================================
Heat 1  Timed Finals   
  1  Ryan Truchelut                85 Casselberry, FL                   
  2  Brent Smith                   85 Knoxville, TN                     
  3  Duane Brown                   85 GRAND PRAIRIE, TX                 
  4  Kinsey Dinnel                 86 HAMMOND, LA                       
  5  Jimmy Akins                   85 DESOTO, MO                        
  6  Ben Schexnayder               85 HOUMA, LA                         
  7  Patrick Sawyer                86 BOURG, LA                         
  8  Scottie Thibodaux             85 THIBODAUX, LA                     
  9  Trey Wilborn                  86 Norman, OK                        
 10  Dan Reedy                     85 SYKESVILLE, MD                    
 11  Julian Mendoza                86 LAREDO, TX                        
 12  Virgill Hernandez             86 LAREDO, TX                        
 13  Kevin Saldana                 85 SAN ANTONIO, TX                   
 14  Korey LeBLANC                 86 RACELAND, LA                      
 15  Jefferey Ford                 85 Kck Cougars                       
 16  Anthony Bartley               85 CC Striders                       
 17  Hipolito Valdez               86 EL CENTRO, CA                     
 18  Andrew Braden                 86 Knoxville, TN                     
 19  Travis Bates                  85 Elkton, MD                        
 20  Parker Morse                  85 Kingsport, TN                     
 21  David Devaughn                86 BALTIMORE, MD                     
 
Event 104  Men 2000 Meter Steeplechase Young
===============================================================================
     Name                        Year Team
===============================================================================
  1  Eddie Gonzales                84 LAREDO, TX                        
  2  Morgan Miller                 83 Nashville, TN                     
  3  Eric Guillot                  84 THIBODAUX, LA                     
  4  Paulo Silva                   83 Union, NJ                         
  5  Troy Hernandez                83 BRIGHTON, CO                      
  6  Patrick McGuire               83 ARDMORE, OK                       
  7  Jason Smith                   82 WASHINGTON, DC                    
  8  Jair Collie                   84 Johnson City, TN                  
  9  Ryan Dupree                   82 THIBODAUX, LA                     
 10  Jai Daigle                    83 THIOBODAUX, LA                    
 11  Adrian Romanos                83 LAREDO, TX                        
 12  Ryan Gasser                   84 WALKER, LA                        
 13  Juan Avila                    84 GRAND PRAIRIE, TX                 
 14  Randall Winters               83 SAN ANTONIO, TX                   
 15  Stephen Hiser                 83 MORGANTOWN, WV                    
 16  Gabe Moore                    83 Little Rock, AR                   
 17  Michael Fields                82 Memphis, TN                       
 18  Clay Scheirer                 83 Birmingham, AL                    
 19  Dwayne Mullen                 84 BALTIMORE, MD                     
 20  Eric Brown                    84 UPPER MARLBORO, MD                
 21  Travis Jennifer               83 BALTIMORE, MA                     
 
Event 135  Women Long Jump Young
===============================================================================
     Name                        Year Team
===============================================================================
  1  Allameshia Tiesman            83 DES MOINES, IA                    
  2  Althea Janga                  84 ST. ALBANS, NY                    
  3  Keisha French                 83 ROCHESTER, NY                     
  4  Tiffany Theobald              83 WESTLAKE, CA                      
  5  Larisse Gest                  84 SHOREWOOD, WI                     
  6  Lisa Paulson                  83 WHITE BEAR LAKE, MN               
  7  Rose Christolin               83 NORWALK, CA                       
  8  Yelena Hunanyan               83 GLENDALE, CA                      
  9  Nina Perkins                  84 FORT MEADE, MA                    
 10  Kerri Durica                  83 WEST MIFFLIN, PA                  
 11  Briana Smith                  84 CHESTERFIELD, VA                  
 12  Caitlin Ward                  83 GISONIA, PA                       
Heat 2  Finals   
  1  Tiffany Mack                  84 EAST SPENCER, NC                  
  2  Rebecca Durivage-Jacobs       83 TAKOMAPARK, MD                    
  3  Desi Gibson                   83 ROCHESTER, NY                     
  4  Ashley Hunt                   83 Sandhills                         
  5  Ellena McKNIGHT               84 ST. ROSE, LA                      
  6  Lakesha Dudley                83 VIRGINIA BEACH, CA                
  7  Angela Thomas                 84 CHICAGO, IA                       
  8  Ronniqua Wilson               84 DALLAS, TX                        
  9  Valquisha Morris              84 West Palm Beach, FL               
 10  Alicia Anthony                83 SAN ANTONIO, TX                   
 11  Alexis Noel                   84 DETROIT, MA                       
 12  Tiffany Taggart               83 PINE BLUFF, AR                    
Heat 3  Finals   
  1  Lakeisha Bass                 82 Cci                               
  2  Garnetta Holloway             83 KNOXVILLE, TN                     
  3  Donalle Bennett               83 PORTSMOUTH, VA                    
  4  Jennifer Rivers               83 Little Rock, AR                   
  5  Kasola Smith                  83 Atlanta, GA                       
  6  Lucretia Rimmer               84 KANSAS CITY, MO                   
  7  Ryanne Dupree                 84 SAN ANTONIO, TX                   
  8  Bejide Williams               84 NEW ORLEANS, LA                   
  9  Ina Jackson                   84 EAST CLEVALAND, OH                
 10  Diana Chin                    82 Orlando, FL                       
 11  Toni Robinson                 84 HARVEY, LA                        
 12  Lauren Peeler                 82 DALLAS, TX                        
 
Event 132  Boys Long Jump Youth
===============================================================================
     Name                        Year Team
===============================================================================
Heat 1  Finals   
  1  Sean Hill                     87 PEEKSKILL, NY                     
  2  Issiah Francis                87 LULING, LA                        
  3  Elysian Richardson            87 HARTFORD, CT                      
  4  Gary Rieth                    87 OCONTO FALLS, WI                  
  5  Jia Scott                     88 HAHNVILLE, MD                     
  6  Lance Kendricks               88 MILWAUKEE, WI                     
  7  Antoine Huntley               87 CLEVERLY, MD                      
  8  Philip Ayeni                  87 MINNEAPOLIS, MN                   
  9  Kevin Kohn                    87 RANDOLPH, NJ                      
 10  Jequain Robinson              87 NORCO, MO                         
 11  Glen Woods                    87 San Diego, CA                     
 12  Aaron Horton                  87 Elkhart, IN                       
Heat 2  Finals   
  1  Kenneth Chappel               87 GIDDINGS, TX                      
  2  Edward Roberts                87 Little Rock, AR                   
  3  Tommy Olsberg                 87 CORPUS CHRISTI, TX                
  4  Megale Lee                    87 Lawton Road                       
  5  Pierre Fleurinor              87 Wharton                           
  6  Theodore Spencer              87 BALTIMORE, MD                     
  7  Micheal Chatman               88 Fort Pierce, FL                   
  8  Michael Washington            87 SILVER SPRINGS, MD                
  9  Anthony Ballard               87 CHARLOTTE, NC                     
 10  Allen Fisher                  87 Sandhills                         
 11  Anthony Johnson               87 DUNBAR, WV                        
 12  Jules Noel                    87 Boynton Beach, FL                 
Heat 3  Finals   
  1  Brandon Caleb                 87 Richmond, VA                      
  2  Donavan Loring                87 Little Rock, AR                   
  3  Ronald Childs                 87 Sandhills                         
  4  Jason Brown                   88 Plant Cit, FL                     
  5  Justin King                   87 PITTSBURGH, PA                    
  6  Shawn Bolcarovic              87 ROCKAWAY, NJ                      
  7  Robert Schenck II             88 North County                      
  8  Eric Walker                   87 Stone Mountain, GA                
  9  Antonio Guy                   87 CHARLOTTE, NC                     
 10  Justin Oliver                 87 St. Petersburg, FL                
 11  Donald Hord                   87 RAYTOWN, MO                       
 12  Christopher Bell              87 Norfolk, VA                       
 
Event 148  Boys High Jump Sub-Midget
===============================================================================
     Name                        Year Team
===============================================================================
Heat 1  Finals   
  1  Jabreil Turner                90 RICHMOND, VA                      
  2  Denzel Glover                 90 Suffolk Star                      
  3  Ter'ance Scott                90 CLINTON, MD                       
  4  Andrew Niemiec                90 DESTIN, FL                        
  5  Wyatt Metzger                 90 Orlando, FL                       
  6  Donnovan Woodberry            90 Eglin AFB, FL                     
  7  Siddrick Wright               90 WICKLERVILLE, NJ                  
  8  John-Paul Green               90 MT. LAUREL, NJ                    
  9  Chris Thompson                90 Micanopy, FL                      
 10  Tyler Gollakner               90 MENOMONEE FALLS, WI               
 11  Jeffrey Grossi                90 CANONSBURG, PA                    
 12  Mitchell Ross                 90 FORT MEADE, MD                    
 13  Heath Crist                   90 WILMORE, KY                       
 14  Zach Ruiz                     90 Unattached                        
 15  Ricky Hicks                   90 KANSAS CITY, MO                   
 16  Kyron Kitchen                 90 KANSAS CITY, KS                   
 17  Adam Orr                      90 LOUISVILLE, KY                    
 18  Alex Sheppard                 90 CUERO, TX                         
 19  Destin Wimbish                90 Jonesboro, SC                     
 20  Adrien Hill                   90 Johnson City, TN                  
 21  Miles Svoboda                 90 MARIETTA, GA                      
 22  Cameron Jackson               90 Powder Springs, GA                
 23  Christopher Copeland          90 SUFFOLK, VA                       
 24  Paul Ellis                    90 VAN VLECK, TX                     
 25  Joseph Holder                 90 South Orange, NJ                  
 26  Kory Ford                     90 VAN VLECK, KS                     
 27  Colton Palmer                 90 KERRVILLE, TX                     
 28  Michael Scott                 90 BUCKLIN, KS                       
 
Event 153  Girls High Jump Intermediate
===============================================================================
     Name                        Year Team
===============================================================================
  1  Heidi Bloom                   85 SIOUX FALLS, SD                   
  2  Nicole Bailey                 85 Dubian Dashe                      
  3  Latoya Spaulding              85 Dubian Dashe                      
  4  Krystal Turner                85 SHAKER HEIGHTS, OH                
  5  Lauren White                  86 RICHMOND, VA                      
  6  Lacey Ficklin                 85 ALBANY, LA                        
  7  Rosalyn Scott                 85 KILLEEN, TX                       
  8  Tisha Tessier                 85 LAFAYETTE, LA                     
  9  Melody Peace                  86 RICH-HENRICO, VA                  
 10  Shante Branch                 86 NEW ORLEANS, LA                   
 11  Megan Rychlick                85 HEARNE, TX                        
 12  Kimberly Maxwell              86 Sebastian, FL                     
 13  Regina Thompson               85 Memphis, TN                       
 14  Lillian Hopkins               85 Tallahassee, FL                   
 15  Meg Bucy                      85 SIOUX FALLS, SD                   
 16  Jennifer Black                86 EL CENTRO, CA                     
 17  Britney Amodio                85 STONEWOOD, WV                     
 18  Ashley Bugher                 85 KNOXVILLE, TN                     
 19  Ebony Turner                  86 CHARLOTTE, NC                     
 20  Kaitlin Baker                 85 BEL AIR, MD                       
 21  Kathleen Cunningham           85 WIMBERLY, TX                      
 22  Whitney Holmes                85 SAN ANTONIO, TX                   
 23  Becky Horn                    86 BATTLE CREEK, MI                  
 24  Nikki Polk                    86 WICHITA, KS                       
 25  Myra Haynie                   85 Eastern Bran                      
 26  Rachel Brushett               85 SILVERSPRING, MD                  
 27  Aajah Showell                 85 WALDORF, VA                       
 28  Molly Kennedy                 85 Brentwood, TN                     
 29  Jennifer Elbert               86 LAURENS, IA                       
 
Event 158  Boys Discus Throw Sub-Midget
===============================================================================
     Name                        Year Team
===============================================================================
  1  James McMillan                90 WALL, NJ                          
  2  Demond Scott                  90 LULING, LA                        
  3  Joshua Brown                  90 North County                      
  4  Sedrick Thompson              90 LULING, LA                        
  5  Antonia Carter                90 CAMBRIA HEIGHTS, NY               
  6  Chaz Foster                   90 LIMA, OH                          
  7  Jonathan Hawley               90 Frederick St                      
  8  Demarcus Brown                90 NEWPORT NEWS, VA                  
  9  Cornell Sneed                 90 Miami, FL                         
Heat 2  Finals   
  1  Charles Hill                  90 MT. VERNON, OH                    
  2  Samuel Lemons                 90 LOUISVILLE, KY                    
  3  Christopher Staten            90 YOUNGSTOWN, OH                    
  4  Steve Turner                  90 PITTSGURGH, PA                    
  5  Gerald Taylor                 90 Augusta, GA                       
  6  Herbert Lee                   90 ANNAPOLIS, MD                     
  7  Chris Meadows                 90 Chattanooga, TN                   
  8  Kenneth Jones                 90 Knoxville, TN                     
  9  Christopher Campbell          90 Columbia, SC                      
Heat 3  Finals   
  1  Adam Peulen                   90 Salem, OR                         
  2  Bryan Hill                    90 Orlando, OH                       
  3  Eric Warning                  90 MONROEVILLE, PA                   
  4  Cole Dreiling                 90 VICTORIA, KS                      
  5  Stephen Saenz                 90 RIO GRANDE, TX                    
  6  Joshua Cumberbatch            90 PISCATAWAY, NJ                    
  7  Sean Lease                    90 DAYTON, NJ                        
  8  Taylor Byndom                 90 ST. CHARLES, MO                   
  9  Jud Allen                     90 COLLEGE STATION, TX               
 
Event 167  Girls Shot Put Primary
===============================================================================
     Name                        Year Team
===============================================================================
Heat 1  Finals   
  1  Ashley Moore                  96 Gainesville, FL                   
  2  Madyson Grimes                93 HAMMOND, LA                       
  3  Sharon Maddox                 94 LAKE CHARLES, LA                  
  4  Kristina Clay                 94 DETROIT, PA                       
  5  Jordyn Becerra                93 HAMMOND, LA                       
  6  Elizabeth Clum                93 New Port Richey, FL               
  7  Emily Dallager                93 EAGAN, MN                         
  8  Nicole Williams               94 BRONX, NY                         
  9  Brittany Roxbury              94 Delray Beach, FL                  
Heat 2  Finals   
  1  Megan Kennedy                 93 DETROIT, MI                       
  2  Laken Rodemaker               94 FARNHAMVILLE, IA                  
  3  Alexis Lucas                  93 FREDERICK, MD                     
  4  Spring Gamble                 93 PHILADELPHIA, PA                  
  5  Isis Dennis                   93 WASHINGTON, DC                    
  6  Brittany Remer                93 ELLINWOOD, KS                     
  7  Jasmine Stringer              93 Birmingham, AL                    
  8  Shelby Koenig                 93 EFFINGHAM, IL                     
  9  Kieley Sutton                 93 WILLIAMSBURG, VA                  
Heat 3  Finals   
  1  Erin Scott                    93 Stl Blues                         
  2  Jacy Quade                    94 GREAT BEND, KS                    
  3  Jona Griffin                  93 WEST COLUMBIA, TX                 
  4  Kamra King                    93 NORMAN, OK                        
  5  Amber Stooksbury              93 Knoxville, TN                     
  6  Chelsea San Miguel            93 BLANCO, TX                        
  7  Selina Robbins                93 NORRISTOWN, PA                    
  8  Tieraney Mitchell             93 Roebuck, SC                       
  9  Alicia Canchola               93 REFUGIO, TX                       
 
Event 168  Boys Shot Put Primary
===============================================================================
     Name                        Year Team
===============================================================================
Heat 1  Finals   
  1  Elante' Drew                  95 SMITHFIELD, VA                    
  2  Mike Steinlicht               94 ROCKAWAY, NJ                      
  3  Charles Collins               93 OCEAN SRINGS, MS                  
  4  John Staver                   93 Fernandina, FL                    
  5  Darius Brown                  93 North County                      
  6  Jordan Lomax                  93 UPPER MARLBORO, MD                
  7  Marcus Peoples                94 Decatur, GA                       
  8  Kade Aley                     93 New Port Richey, FL               
  9  Terrell Nelson                93 Birmingham, AL                    
 10  Nygam Turner                  93 LAKIN, KS                         
Heat 2  Finals   
  1  William Shofner               93 Nashville, TN                     
  2  Jeremiah Rackley              93 Jacksonville, FL                  
  3  Peter Collins                 93 Columbia, MD                      
  4  Konnor Beard                  93 Annapolis, MD                     
  5  Xavier Crosby                 93 CHARLESTON, WV                    
  6  Jon Williams                  93 GLENWOOD, IA                      
  7  Alphonzo White                93 WASHINGTON, DC                    
  8  Justin Osking                 93 FT. PIERCE, FL                    
  9  Brian Kelly                   93 ST. LOUIS, MO                     
Heat 3  Finals   
  1  Quinton Ballard               93 CHARLOTTE, NC                     
  2  Marquis Lovett                93 LANSING, MI                       
  3  Alex Washington               93 Garden City                       
  4  TY Dean                       93 LEANDER, TX                       
  5  Kevin McDonald                93 DETROIT, MI                       
  6  John Silva                    93 BEEVILLE, TX                      
  7  Alejandro Garza               93 RIO GRANDE, TX                    
  8  Ron Baker                     93 UTICA, KS                         
  9  Jon Allen                     94 HOUSTON, KS                       
 
Event 169  Girls Shot Put Sub-Bantam
===============================================================================
     Name                        Year Team
===============================================================================
Heat 1  Finals   
  1  Makeda Moore                  92 ST. ALBANS, NY                    
  2  Adebunmi Gbadebo              92 MAPLEWOOD, NJ                     
  3  Shaquan Wiggins               92 Quincy, FL                        
  4  Adrianna Robinson             92 Jacksonville, FL                  
  5  Malise Collins                92 OCEAN SPRINGS, MS                 
  6  Amarrae Stevens               92 PITTSFORD, NY                     
  7  Bryanna Simpson               92 LIMA, OH                          
  8  Alisa DeLoime                 92 Mt. Airy Tra                      
  9  Alisha Bradshaw               92 SALISBURY, NC                     
 10  Brittany Howell               92 Philadelphia, PA                  
 11  Sierra Anderson               92 YOUNGSTOWN, OH                    
Heat 2  Finals   
  1  Mone' Jones                   92 Richmond, VA                      
  2  Joy Carlton                   92 VIRGINIA BEACH, VA                
  3  Maya Booker                   92 ST PAUL, MN                       
  4  Desiree Moore                 92 BALTIMORE, MD                     
  5  Sydney Rabon                  92 PLEASANT HILL, IA                 
  6  Gavion Washington             92 Track Minnes                      
  7  Alyssa Lonon                  92 NEW ORLEANS, LA                   
  8  Kendrea Scott                 92 Big Stone Gap, VA                 
  9  Nakia Lopez                   92 NEW ORLEANS, LA                   
 10  Delasha Williams              92 St. Petersburg, FL                
Heat 3  Finals   
  1  Jessie Wells                  92 FT. WASHINGTON, MD                
  2  Desere Cross                  92 SALISBURY, NC                     
  3  Javonne Anderson              92 HOUSTON, TX                       
  4  Jill Hydrick                  92 INGLESIDE, TX                     
  5  Jean Deason                   92 FLORESVILLE, DC                   
  6  Candice Seagraves             92 PINEHURST, KS                     
  7  Ronita Rice                   92 ST. LOUIS, MO                     
  8  Sara Schmitt                  92 ELLINWOOD, KS                     
  9  Keyana Anderson               92 GRANDVIEW, MO                     
 10  Shanay Briscoe                92 CYPRESS, TX                       
 
Event 170  Boys Shot Put Sub-Bantam
===============================================================================
     Name                        Year Team
===============================================================================
Heat 1  Finals   
  1  Khiry Townsend                92 RICHMOND, VA                      
  2  Brody Lolley                  92 Unattached                        
  3  Douglas Roper                 92 BALDWIN, MO                       
  4  Travis Brown                  92 DELPHOS, OH                       
  5  Jordan Walker                 92 KANSAS CITY, KS                   
  6  Jonathan Golding              92 Elgin Sharks                      
  7  Benjamin Shafer               92 FREDERICK, MD                     
  8  Joshua Alaeze                 92 BALTIMORE, MD                     
  9  Gehron Fredericks             92 Pikesville C                      
 10  Andre Monroe                  92 UPPER MARLBORO, MD                
 11  Joshua Davies                 92 Brentwood, TN                     
Heat 2  Finals   
  1  Carlton Yokley                92 Jacksonville, FL                  
  2  Demarcos Walker               92 ORLANDO, FL                       
  3  Darrian Miller                92 Unattached                        
  4  Logan Shaffer                 92 CEDAR PARK, TX                    
  5  Kyle Sarjeant                 92 Decatur, GA                       
  6  LaQuentin Smith               92 Orlando, FL                       
  7  Darius Holloway               92 Capital City                      
  8  Michael Cummings              92 KILLEEN, TX                       
  9  Alonzo Hedgspeth              92 DURHAM, NC                        
 10  Marvin Smith                  92 Ft. Wayne, IN                     
 11  Hakeem Hensley                92 Knoxville, TN                     
 12  Jase Ball                     92 LLANO, TX                         
 
Event 137  Girls Triple Jump Youth
===============================================================================
     Name                        Year Team
===============================================================================
Heat 1  Finals   
  1  Ann Joseph                    88 MT. VERNON, NY                    
  2  Jessica Brown                 87 HIGHLAND SPRINGS, VA              
  3  Ashley Francis                87 LEXINGTON, KY                     
  4  Aletta Black                  87 EL CENTRO, CA                     
  5  Chquita Brown                 88 VB Flames                         
  6  Charise Jones                 88 BRONX, NY                         
  7  Abby Nelson                   87 EFFINGHAM, IL                     
  8  Vanessa Wilson                87 CHULA VISTA, CA                   
  9  Sarah Skinner                    Sturgis, SD                       
 10  Malory Peck                   88 Sioux Falls, SD                   
Heat 2  Finals   
  1  Toshiba Mercer                88 VB Flames                         
  2  Farin Jones                   88 LEXINGTON, KY                     
  3  Brittnay Curtis               88 Delaplaine, AR                    
  4  Jodie Mayes                   87 Fayetteville, AR                  
  5  Renecia Hill                  88 ALTADENA, CA                      
  6  Neidra Covington              87 St. Petersburg, FL                
  7  Kyla Parker                   88 Tallahassee, FL                   
  8  Kendra Harris                 87 SAN ANTONIO, TX                   
  9  Alaysha Ford                  87 VAN VLECK, TX                     
 10  Samantha Beltz                87 BELAIR, MD                        
Heat 3  Finals   
  1  Valerie Flournoy              87 Ellenwood, GA                     
  2  Collene Cumberbatch           87 PISCATAWAY, NJ                    
  3  Christine Nicewonger          87 BEL AIR, MD                       
  4  Camille Battle                87 PRAIRIE VIEW, TX                  
  5  Deera Williams                87 ST. LOUIS, MO                     
  6  Laura Montecalvo              87 WASHINGTON, PA                    
  7  Michelle Mitchell             88 Garden Plain                      
  8  Krystal Barringer             87 CHARLOTTE, NC                     
  9  Jessica Glover                87 SAN ANTONIO, TX                   
 10  Lauren Stewart                87 Brentwood, TN                     
 
Event 150  Boys High Jump Midget
===============================================================================
     Name                        Year Team
===============================================================================
Heat 1  Finals   
  1  Jerome Moore                  89 NORFOLK, VA                       
  2  Omar Soloman                  89 Daytona Beach, FL                 
  3  Tori Stepney                  89 DECATUR, IL                       
  4  Troy Davis                    89 LOUISVILLE, KY                    
  5  Nick Zivic                    89 LANSING, MI                       
  6  Zeno Reece                    89 SWEENEY, TX                       
  7  Cameron Thorpe                89 FAIRHAVEN, NJ                     
  8  Cole Cruse                    89 LOUISVILLE, KY                    
  9  Pierre Middleton              89 CHARLOTTE, NC                     
 10  Corbree Rollins               89 Gainesville, FL                   
 11  Darius Anderson               89 AUSTIN, TX                        
 12  Sal Adamo                     89 PHILLIPSBURG, NJ                  
 13  Robert Evans  Jr.             89 Richmond, VA                      
 14  Kendale McDaniel              89 Port St. Lucie, FL                
 15  Ben Davies                    89 Brentwood, TN                     
 16  Chad Mitchell                 89 ARDMORE, OK                       
 17  Tyrone Hall                   89 Glen Burne, MD                    
 18  Andrew Werner                 89 HONDO, TX                         
 19  Josh Hall                     89 SPRINGFIELD, MO                   
 20  Nathan Nonhof                 89 HOLCOMBE, KS                      
 21  Jonathan Kindred              89 HOLLY SPRINGS, NC                 
 22  Austin Davis                  89 DURHAM, NC                        
 23  Aleksei Kachalov              89 MIDDLETOWN, MD                    
 24  Justin Price                  89 BELTON, TX                        
 25  Antajuan Wilson               89 COLUMBIA, MD                      
 26  Erik Adami                    89 Excel                             
 
Event 129  Girls Long Jump Midget
===============================================================================
     Name                        Year Team
===============================================================================
  1  Tonika Johnson                89 CLEVELAND HTS, OH                 
  2  Dominique Sweet               89 LONG BRANCH, NJ                   
  3  Belinda Adams                 89 CANOGA PARK, CA                   
  4  Claudia Royster               89 MAPLEWOOD, NJ                     
  5  Lauren Islar                  89 Gainesville, FL                   
  6  Laurice Simon                 89 South Bend, IN                    
  7  Tremaine Wills                89 "flyers"                          
  8  Emily Wingrove                89 HAYES, VA                         
  9  Shawnte MiddleBrook           89 LEE'S SUMMIT, MO                  
 10  Ranietta Austin               89 Portsmouth P                      
 11  Deseria Sanders               89 LONG BRANCH, NJ                   
 12  Kristen Haley                 89 ELLIOT CITY, MD                   
Heat 2  Finals   
  1  Christen Griffin              89 COLUMBIA, MD                      
  2  Reva LeDune                   89 Carlisle, IN                      
  3  Meghan Moss                   89 SHERMAN OAKS, CA                  
  4  Lauren Bariexca               89 HACKETTSTOWN, NJ                  
  5  Tia Butler                    89 Unity                             
  6  Valmorria Smith               89 West Palm Beach, FL               
  7  Tiandrea Sydnor               89 LOUISVILLE, KY                    
  8  Casey Stephens                89 COPPERAS COVE, TX                 
  9  Saqenda Dallas                89 PHILADELPHIA, PA                  
 10  Tyrany Thomas                 89 DALLAS, TX                        
 11  Kaylon McNeil                 89 SAN ANTONIO, TX                   
 12  Brittany Bennett              89 SAN ANTONIO, TX                   
Heat 3  Finals   
  1  Shelise Ratchford             89 Gaffney, SC                       
  2  Bianca Blair                  89 KNOXVILLE, TN                     
  3  Leslie Stanbrough             89 EMPORIA, KS                       
  4  Alexis Williams               89 Daytona Beach, FL                 
  5  Clarenchell Tate              89 PHILADELPHIA, PA                  
  6  Shawn Montgomory              89 NEW ORLEANS, LA                   
  7  Nora Miller                   89 MIDDLETOWN, CT                    
  8  Courtney Collins              89 Altamonte Springs, FL             
  9  Melissa Brown                 89 NEW ORLEANS, LA                   
 10  Alisha Statum                 89 NEW ORLEANS, LA                   
 11  Taryn Wentz                   89 CHARLOTTE, NC                     
 
Event 157  Girls Discus Throw Sub-Midget
===============================================================================
     Name                        Year Team
===============================================================================
Heat 1  Finals   
  1  Stephanie Blue                90 New Port Richey, FL               
  2  Cierra Newman                 90 Orlando, FL                       
  3  Kia Hall                      90 Miami, FL                         
  4  Kendria Franklin              90 Hilton Head, SC                   
  5  Kelcee Easley                 90 Nashville, TN                     
  6  Jillian McKissic              90 ACCOKEK, MD                       
  7  Sherissa Andre                90 BRONX, NY                         
  8  Zakiah Baker                  90 RIVERDALE, MD                     
  9  Jazmene Wade                  90 Albion Blzrs                      
 10  Tabrie Fields                 90 COLUMBIA, MO                      
 11  Desirae Stevens               90 PITTSFORD, NY                     
 12  Michelle Jefferies            90 Gaffney, SC                       
 13  Taj Tillison                  90 Atlanta, GA                       
Heat 2  Finals   
  1  Catherine Agoris              90 REISTERSTOWN, MD                  
  2  Joy Rolfe                     90 DETROIT, MI                       
  3  Christian Rozar               90 SAN DIEGO, CA                     
  4  Tiffany Turner                90 SHAKER HTS, OH                    
  5  Jessica Anderson              90 ST. LOUIS, MO                     
  6  Elizabeth Simpson             90 SIOUX CITY, IA                    
  7  Wilamenia Hopkins             90 Archer, FL                        
  8  Alexandra Ortiz               90 UVALDE, TX                        
  9  Whitney Taylor                90 MCCRACKEN, KS                     
 10  Christine Broadaway           90 HOUSTON, TX                       
 11  Lauren Waclawczyk             90 WILSON XOUNTY, TX                 
 12  Kaitlyn Wagle                 90 GREAT BEND, KS                    
 
Event 145  Girls High Jump Bantam
===============================================================================
     Name                        Year Team
===============================================================================
Heat 1  Finals   
  1  Jessica Keator                91 FREDERICK, MD                     
  2  Amanda Barber                 91 EMMITSBURG, MD                    
  3  Erin Greene                   91 UPPER MARLBORO, MD                
  4  Kia Allen                     91 NEW YORK, NJ                      
  5  Casey Work                    91 WALKERSVILLE, MD                  
  6  Le'Shawn Tomlinson            91 St. Petersburg, FL                
  7  Sheryl Brown                  91 Orlando, FL                       
  8  Precious Selmon               91 CRYSTAL CITY, MO                  
  9  Korina Clark                  91 LORTON, VA                        
 10  McKenzie Redwine              91 OLATHE, KS                        
 11  Jasmine Jackson               91 Vero Beach, FL                    
 12  Melissa Monconduit            91 NEW ORLEANS, LA                   
 13  Nettie McMiller               91 DURHAM, NC                        
 14  Daphne Flournoy               91 Ellenwood, GA                     
 15  My'Iesha Clemons              91 NEW KENSINGTON, PA                
 16  Lauren Kellar                 91 Sandhills                         
 17  Trudy-Ann Lemonias            91 ORANGE, NJ                        
 18  Labresha Jenkins              91 St. Petersburg, FL                
 19  Brittany Harrell              91 LIBERTY, MS                       
 20  Alexis Alexander              91 NEW BRAUNFELS, TX                 
 21  Jessica Johnson               91 DURHAM, NC                        
 22  Kelsi Billings                91 Carrollton, GA                    
 23  Hailey Twietmeyer             91 Garden Plain                      
 24  Jessica Schroll               91 MIDLAND, MI                       
 25  Kaitlin Suttles               91 HOUSTON, TX                       
 
Event 142  Men Triple Jump Young
===============================================================================
     Name                        Year Team
===============================================================================
  1  Nicholas Lagos                83 VADNAIS HEIGHTS, MN               
  2  Holeness Mothereill           83 ROSEDALE, NY                      
  3  Naim A'Malik                  83 SPRINGFIELD GARDENS, N            
  4  Pete Weyer                    83 OKETO, KS                         
  5  Jonathan Hammond              84 PHILADELPHIA, PA                  
  6  Richard Ellis                 83 HARTFORD, CT                      
  7  Isa George                    82 BALTIMORE, MD                     
  8  Britten McCarty               83 LAUREL, MD                        
  9  Jerome McKoy                  84 WILLIAMSBURG, VA                  
 10  Christopher Boyer             84 KANSAS CITY, MO                   
 11  Alan Abrams                   84 Orlando, FL                       
Heat 2  Finals   
  1  Brenton Robinson              84 LEXINGTON, TX                     
  2  Jonta Griffin                 83 Orlando, FL                       
  3  Stacey Durham                 84 STAFFORD, VA                      
  4  Anthony Boswell               83 STAFFORD, VA                      
  5  Narada Brooks                 84 AMITYVILLE, NY                    
  6  Andrew Hackett                84 BALTIMORE, MD                     
  7  Rick Bellford                 83 WEST ALLIS, WI                    
  8  Aundray Russell               84 EAST SPENCER, NC                  
  9  Dermillo Wise                 83 St. Petersburg, FL                
 10  Dorian Scott                  83 LULING, LA                        
 11  Ben Washington                83 FLORISSANT, MO                    
Heat 3  Finals   
  1  Gerald Taylor                 83 DALLAS, TX                        
  2  Bryson Taylor                 83 Staley Strid                      
  3  Willie Johnson                82 Orlando, FL                       
  4  Vincent Marshall              83 ENNIS, TX                         
  5  Andrew Gamble                 84 SAN ANTONIO, TX                   
  6  Lavern Henderson              84 Little Rock, AR                   
  7  Derrick Bryant                83 JAMESTOWN, NC                     
  8  Garrett Alexander             83 MILWAUKEE, WI                     
  9  Brandon Atkinson              83 NEW ORLEANS, LA                   
 10  Albert Davis                  83 DURHAM, NC                        
 11  Alonzo Moore                  83 HAMPTON, VA